iWant

iOS zařízení v prodejích poprvé porazily Windows, iOS 9 běží na tří čtvrtinách zařízení

iWant

V červenci minulého roku prodeje iOS zařízení dohnaly prodeje zařízení s operačním systémem Windows a bylo jasné, že tyto dva systémy do konce roku svedou lítý boj o to, který z nich bude v roce 2015 úspěšnější. Nakonec vše dopadlo podle očekávání mnohých analytiků a zastáncům teze, že žijeme v „post-PC“ éře. V roce 2015 bylo poprvé prodáno více zařízení s iOS než veškerých zařízení s Windows.

Apple prodal celých 300 milionů zařízení, přičemž 10 milionů z nich byly Macy s vlastním systémem OS X. iPhonů, iPadů a iPodů touch tedy bylo prodáno neuvěřitelných 290 milionů.

Android od Googlu zatím v prodejích zařízení s iOS a Windows značně převyšuje. Vezmeme-li ale v úvahu, že telefony s iOS vyrábí jen jedna jediná firma, existuje jen v pár variantách a jedná se o zařízení obvykle velice drahá, úspěch Applu na tomto poli je úctyhodný.

iOS-9-adoption-rates

Za velký úspěch platformy iOS se dá považovat i fakt, že nejnovější systém s označením iOS 9 běží již na třech ze čtyř iOS zařízení. Podle nejnovějších statistik nebylo aktualizováno pouhých 26 procent zařízení, z nichž 19 procent využívá minulou verzi iOS s označením iOS 8.

Zdroj: 9to5mac, Horace Dediu (Twitter), CultofMac