Zavřít reklamu

V prvním dílu průvodce jsme si představili několik aplikací, které slouží především pro pobavení. V tomto dílu si představíme aplikace, které se zaměřují především na produktivitu a využijete je především ve chvílích nouze, případně tehdy, když potřebujete pracovat na cestách.

Když nevíte, kde se nacházíte…

Ačkoli zařízení se systémem iOS obsahují mapovou aplikaci již v základu, jedná se spíše o nouzovou záležitost a neobsahují ani zdaleka možnosti ostatních aplikací. Pokud bychom měli jmenovat jednu aplikaci, kterou využíváme neustále bez větších problémů, pak se bude jednat o mapovou aplikaci Google Maps.

Po zakoupení navigační aplikace Waze Googlem byly do aplikace Google Maps přidány i aktuální informace o možných zácpách na silnicích. Aplikace vám rovněž pomůže najít hledané podniky ve vašem okolí, obsahuje navíc informace o otevírací době a podobně. Při rozhodování o případném navštívení podniku vám taky mohou pomoci recenze, které následně můžete i sami přidávat.

Na rozdíl od většiny dalších aplikací jsou Google Maps schopny obstojně pracovat i v režimu bez aktivního datového připojení. Do jisté míry je aplikace schopna zobrazit i omezené jízdní řády, na tento účel ji však nedoporučujeme.

Aplikaci můžete stáhnout zdarma v obchodě App Store, pro běh budete potřebovat systém iOS 9 a novější.

[appbox appstore id585027354?mt=8]

Když se potřebujete přepravit z místa na místo…

Pokud zrovna nevlastníte auto, pak se vám můžou hodit jízdní řady, a to nejen pro vlaky, autobusy, ale také městskou hromadnou dopravu. Přesně pro tyto účely jednoznačně doporučujeme aplikaci IDOS, která je navíc plně v českém jazyce.

Aplikace dokáže vyhledat spoje nejen mezi městy, ale i od konkrétní zastávky. Aplikace také šikovně a především přesně zobrazuje případná časová zpoždění, které spoje na své cestě nabrala. Do jisté míry také vítáme možnost si zakoupit lístky prostřednictvím aplikace předem, tuto funkci oceníte především v případech, kdy máte naspěch a nechce se vám stát řada u okýnka.

Aplikaci můžete stáhnout zdarma v obchodě App Store, pro běh budete potřebovat systém iOS 7 a novější.

[appbox appstore id473503749?mt=8]

Když potřebujete otevírat dokumenty i na cestách…

Někdy se člověk práci na cestách nevyhne. A přesto, že nejsou iOS zařízení na složitou práci přímo určena, i tak zde mohou odehrát velkou roli. Pokud bychom hledali kvalitní balík kancelářských aplikací, pak nemáme moc velký výběr – můžeme zvolit dodávané aplikace Applu nebo se spolehnout na řešení Microsoftu. Ačkoli je kancelářský balík společnosti Apple jistě velmi kvalitní, musíme se zde přecijen zastat právě kancelářského balíčku od Microsoftu.

Kancelářský balík Microsoftu se skládá ze tří hlavní aplikací – Word, Excel a PowerPoint. Word slouží pro textové dokumenty, Excel pro tabulky a PowerPoint pak pro prezentace. Každá aplikace se dá stáhnout jednotlivě, je tedy jen na vás, jaké dokumenty potřebujete na svých zařízeních využívat. Aplikace jako takové jsou ke stažení zdarma a umožní vám dané dokumenty prohlížet. Pro jejich editaci je zapotřebí předplatného služby Office 365 (iPad Pro), případně přihlášení pod účtem Microsoft (iPad, iPhone, iPod).

Aplikace si můžete stáhnout zdarma v obchodě App Store, pro běh budete potřebovat systém iOS 10 a novější.

[appbox appstore id586447913?mt=8]

[appbox appstore id586683407?mt=8]

[appbox appstore id586449534?mt=8]

Pokud mimo klasické dokumenty využíváte v hojné míře i soubory PDF, pak není nic jednoduššího a efektivnějšího, než se obrátit na služby společnosti Adobe. Ta si pro systém iOS připravila svého prohlížeče PDF souborů, které funguje na jedničku. Ten vám umožní ve své free verzi dané soubory bez problému prohlížet, pro jejich editaci budete muset využít nákupu plné verze.

 

Aplikace si můžete stáhnout zdarma v obchodě App Store, pro běh budete potřebovat systém iOS 9 a novější.

[appbox appstore id469337564?mt=8]

Naposledy bychom ještě zmínili některou z aplikací pro tvoření poznámek všeho druhu, zde je snad jediná nejsprávnější a nejvíce funkční varianta – aplikace Evernote.

Jak je u podobných aplikací zvykem, funguje zde synchronizace napříč všemi vašimi zařízeními. Mimo vytváření poznámek vám aplikace dovolí také vytváření listů, seznamů a jiných připomínek. Poznámky pak nemusejí být pouze textové, ale také typu audio či obrázkové.

Aplikace si můžete stáhnout zdarma v obchodě App Store, pro běh budete potřebovat systém iOS 10.3 a novější.

[appbox appstore id281796108?mt=8]

Když potřebujete uchovávat vaše soubory v cloudu…

Jelikož zařízení se systémem iOS nedovolují takovou správu souborů, jako třeba Android, je nutné se spolehnout na jiné zdroje ukládání dokumentů. Zde výborně poslouží některé z online cloudových úložišť. Jako zástupce jsme zde zvolili aplikaci Dropbox.

Dropbox synchronizuje vaše soubory napříč všemi používanými zařízeními a máte je tak dostupny kdykoli a kdekoli. Soubory lze také sdílet s ostatními, je to výhodné především ve chvíli, kdy na některých dokumentech musí spolupracovat více lidí současně. Aplikace vám také umožní skenování vašich fyzických dokumentů a jejich následné převedení do PDF podoby.

Aplikace si můžete stáhnout zdarma v obchodě App Store, pro běh budete potřebovat systém iOS 9 a novější.

[appbox appstore id327630330?mt=8]

 

.