iWant

Apple: iOS 11 je nainstalováno na 59% všech aktivních iOS zařízeních

iWant

Když jsme se naposledy dívali na to, jak si vede nový operační systém iOS 11, co se míry rozšířenosti týče, byl na 52% ze všech aktivních iOS zařízeních. To byla data z počátku listopadu a opět potvrzovala trend na kterém je jasně vidět, že „jedenáctka“ nezažívá tak úspěšný nástup, jako její předchůdci. Nyní uplynul měsíc a podle oficiálních dat společnosti Apple to vypadá, že se rozšířenost iOS 11 posunula z 52% na 59%. Data jsou měřena k 4. prosinci a sedmi-procentní nárůst za měsíc pravděpodobně není to, co Apple od nového systému očekával…

V současné době je iOS 11 logicky nejrozšířenějším systémem. Loňská verze s číslovkou 10 je stále nainstalována na 33% iOS přístrojů a na 8% se pak nachází ještě nějaké ty starší verze. Pokud se podíváme na to, jak si touto dobou před rokem vedl iOS 10 tak zjistíme, že měl oproti současné verzi náskok více než 16%. 5. prosince 2016 byl tehdy nový iOS 10 nainstalovaný na 75% všech iPhonů, iPadů a kompatibilních iPodů.

iOS 11 si tak rozhodně nevede tak dobře, jak lidé v Applu očekávali. Důvodů pro nižší úroveň rozšířenosti je hned několik. Podle komentářů na zahraničních (ale i domácích) serverech se jedná především o problémy se stabilitou a odladěností celého systému. Mnohým uživatelům vadí také absence možnosti vrátit se zpět na iOS 10. Nemalá část se také nechce rozloučit s jejich oblíbenými 32bitovými aplikacemi, které v iOS 11 již nespustíte. Jak jste na tom vy? Pokud máte iOS 11 kompatibilní zařízení, avšak s aktualizací stále čekáte, z jakého důvodu tak děláte?

Zdroj: Apple