iWant

Apple: iOS 11 je nainstalováno na 59% všech aktivních iOS zařízeních

iWant

Když jsme se naposledy dívali na to, jak si vede nový operační systém iOS 11, co se míry rozšířenosti týče, byl na 52% ze všech aktivních iOS zařízeních. To byla data z počátku listopadu a opět potvrzovala trend na kterém je jasně vidět, že „jedenáctka“ nezažívá tak úspěšný nástup, jako její předchůdci. Nyní uplynul měsíc a podle oficiálních dat společnosti Apple to vypadá, že se rozšířenost iOS 11 posunula z 52% na 59%. Data jsou měřena k 4. prosinci a sedmi-procentní nárůst za měsíc pravděpodobně není to, co Apple od nového systému očekával…

V současné době je iOS 11 logicky nejrozšířenějším systémem. Loňská verze s číslovkou 10 je stále nainstalována na 33% iOS přístrojů a na 8% se pak nachází ještě nějaké ty starší verze. Pokud se podíváme na to, jak si touto dobou před rokem vedl iOS 10 tak zjistíme, že měl oproti současné verzi náskok více než 16%. 5. prosince 2016 byl tehdy nový iOS 10 nainstalovaný na 75% všech iPhonů, iPadů a kompatibilních iPodů.

iOS 11 si tak rozhodně nevede tak dobře, jak lidé v Applu očekávali. Důvodů pro nižší úroveň rozšířenosti je hned několik. Podle komentářů na zahraničních (ale i domácích) serverech se jedná především o problémy se stabilitou a odladěností celého systému. Mnohým uživatelům vadí také absence možnosti vrátit se zpět na iOS 10. Nemalá část se také nechce rozloučit s jejich oblíbenými 32bitovými aplikacemi, které v iOS 11 již nespustíte. Jak jste na tom vy? Pokud máte iOS 11 kompatibilní zařízení, avšak s aktualizací stále čekáte, z jakého důvodu tak děláte?

Zdroj: Apple

 • Martin1254

  Bohužial mam aj ja iOS 11 – na ipade air ;) obrovsky pokles vydrže baterie, hrozná klávesnica na ipade – predstavte si že prejdete z iphonu na ipad a niektore znaky sú uplne inde (ako napriklad pomlčka … interpunkčne znamenkia tiež premiestnili) – čiže tá klávesnica je mätúca a potom tu máme neustále padanie aplikácii/zamrzanie ipadu… Ked vyšla iOS 11 tak som musel reštartovat ipad 3krat denne, našťastie vdaka tomu že pravidelne aktualizujem teraz ipad reštartujem už „iba“ jeden krat denne :) …..preto mam otazku – jeden známy má na iphone ešte stále iOS 10 a chcem sa spýtať či by sa nedalo spraviť to že jeho iphone zalohujeme do itunes a obnovíme zalohu do mojho ipadu. Bude to fungovať? zostane tam iOS 10? alebo ma to donúti aktualizovať na iOS 11? (jeho data by som si zmazal samozrejme) Ak by ste niekto mal s tymto skusenosti budem rad za každú odpoved :) nedopátral som sa totiž odpovede ešte. Ďakujem

  • Zemla

   Nepôjde to takto ako si predstavujes. Ty keď zálohujes tak zálohujes len dáta, nastavenia nie operačný systém.
   Osobne mam ios 11 a nemam problém na IP x.

   Ale ip6 mi to spomalilo, skúsim tam spraviť komplet restore a nie OTA ako sa mi to nainštalovala ta ios 11

 • Martin Topinka

  iOS na iP SE naprosto příšerné: lagy 10-30 sekund (zobrazení klávesnice, obnova aplikace, spouštění aplikace, foťák), zmršená klávesnice překrývajícími kdeco, zmršená rotace obrazovky, vydrž baterie spadlo z 6-7h na 3h, aplikace každou chvíli padají, včetně těch nativních od Applu, zobrazování web stránek zmršená, multitasking příšerný.. nechápu to a ani po 3 záplatách to není lepší. Doufám, že se brzo dočkám iP SE 2, na kterém to poběží normálně, protože víru v to, že to Apple opraví, jsem už ztratil. Přitom iOS 10 fungoval v pohodě.

  • Kevin

   Na SE jsem měl s 11 také neskutečné problémy, ale po verzi 11.2 je to téměř v pořádku.

   • Martin Topinka

    Mně naopak každá další verze rozbije něco, co před tím fungovalo. Například teď po 11.2 přestalo fungovat odemykání iPhone jinak než přes touch id. Tj. v rukavicích, nebo stisknutí home buttonu jiným prstem, se nestane nic, nezobrazí se číselník pro zadání číselného kódu. Přitom tlačítko funguje, dvojité stisknutí spustí Siri.

    • Kevin

     To je dost zvláštní. Zrovna odemykání mi funguje celou dobu bezchybně. Tak nějak jsem doufal, že tu při stejných konfiguracích bude ladění lepší, ne jako WP a ono ne.

     • Martin Topinka

      Přes Touch ID to funguje dobře. Před 11.2 to fungovalo relativně normálně. “Nejlepší” je, když se ta animace odemykání v půlce zasekne a 30s se neděje nic a telefon je neovladatelný, jen je vidět dolní půlka plochy. Chtěl jsem z toho udělat screenshot, ale ani to nefunguje. Nebo ta bezva finta, kdy multi-tasking po přepnutí do aplikace zobrazí uložený screenshot z aplikace, ale 30s to logicky nereaguje – jak by taky obrázek mohl…

 • P

  S ohledem na to, ze si ten update nevybirave vynucující nemaji tahle cisla vubec zadny význam