iWant

Jablíčkář se vrací ke kořenům. Chceme být českým hubem o Applu

iWant

Jablíčkář toho zažil během svých osmi let života mnoho a stejně jako se měnil on, měnil se i svět Applu. Z malého osobního blogu, popisujícího první kroky v jablečném světě, se přeměnil ve velký zpravodajský magazín, který chrlil jednu zprávu o všem, co se týkalo Applu, za druhou. Z Applu se zkrátka postupem času stal mainstream a vlastnit iPhone už dnes není tak exkluzivní, jako tomu bylo dřív.

Apple už není žádná malá technologická firma, o níž se zajímají hlavně její věrní fanoušci, naopak vyrostl do jedné z největších a nejbohatších firem na světě, kterou dnes denně podrobně sledují snad všichni (nejen novináři), ať už se zabývají technologiemi, módou, ekonomikou, životním prostředím nebo třeba automobily.

Naší misí na Jablíčkáři bylo vždy k těmto věcem přidat něco navíc, ale v posledních měsících jsme se několikrát přistihli, že místo toho, abychom předkládali skutečně hodnotná a užitečná témata, nechávali jsme se často nachytat více či méně živým děním kolem Applu a z Jablíčkáře spíše než cokoliv jiného udělali zpravodajský kanál, produkující generické zprávy o všem, co se Applu nějakým způsobem týkalo.

V takovém přívalu zpráv se pak pochopitelně to nejcennější, co jsme chtěli našim čtenářům nabízet, ztrácelo. V Jablíčkáři jako zpravodajském portálu, kde najdete zprávy, které jste již předtím četli desetkrát jinde nebo které vlastně ani vůbec nechcete číst, nevidíme smysluplnou budoucnost.

Chceme nadále značku Jablíčkář budovat jako pomyslný „jablečný hub“, kde dostane největší prostor vlastní obsah, ať už je řeč o recenzích, komentářích nebo zkušenostech, které ve světě Applu nabudeme. S tím souvisí i přesun klasické a výše nastíněné agenturní činnosti na Twitter, kde chceme s naším účtem @Jablickar experimentovat jako se zpravodajským kanálem.

Nechceme se od novinek, týkajících se dění nejen přímo v Cupertinu, zcela oprostit, ale zároveň nevidíme smysl zprávy, které se vejdou do 140 znaků, rozepisovat do článků bez přidané hodnoty. Tu často ke klasické zprávě dokážeme přidat až s odstupem času, kdy ji dokážeme rozvést a podívat se na danou problematiku třeba z trochu jiného pohledu. Například pro nekonečné spekulace o iPhonu 8, které nyní budou trvat zhruba čtyřicet týdnů, ale vidíme prostor právě na Twitteru.

Naopak na webu Jablickar.cz chceme přinášet vlastní témata a ta, co vás nejvíce zajímají, jako například tipy a triky na efektivnější ovládnutí všeho od iPhonů s iOS přes Watch s watchOS a Macy s macOS. I my se neustále učíme něco nového a rádi se o to podělíme. Stejně jako chceme na Jablíčkáři upozorňovat také na hodnotný obsah zvenčí, ať už z Česka nebo zahraničí, a stát se jakýmsi (česky) rozcestníkem / (mezinárodně) hubem, kde najdete to nejdůležitější a zároveň nejzajímavější, co se nejen v naší redakci šustne.

Děkujeme za vaši přízeň a věříme, že pro vás i nadále budeme hodnotným a užitečným rádcem ve světě Applu.