iWant

Jablíčkář se vrací ke kořenům. Chceme být českým hubem o Applu

iWant

Jablíčkář toho zažil během svých osmi let života mnoho a stejně jako se měnil on, měnil se i svět Applu. Z malého osobního blogu, popisujícího první kroky v jablečném světě, se přeměnil ve velký zpravodajský magazín, který chrlil jednu zprávu o všem, co se týkalo Applu, za druhou. Z Applu se zkrátka postupem času stal mainstream a vlastnit iPhone už dnes není tak exkluzivní, jako tomu bylo dřív.

Apple už není žádná malá technologická firma, o níž se zajímají hlavně její věrní fanoušci, naopak vyrostl do jedné z největších a nejbohatších firem na světě, kterou dnes denně podrobně sledují snad všichni (nejen novináři), ať už se zabývají technologiemi, módou, ekonomikou, životním prostředím nebo třeba automobily.

Naší misí na Jablíčkáři bylo vždy k těmto věcem přidat něco navíc, ale v posledních měsících jsme se několikrát přistihli, že místo toho, abychom předkládali skutečně hodnotná a užitečná témata, nechávali jsme se často nachytat více či méně živým děním kolem Applu a z Jablíčkáře spíše než cokoliv jiného udělali zpravodajský kanál, produkující generické zprávy o všem, co se Applu nějakým způsobem týkalo.

V takovém přívalu zpráv se pak pochopitelně to nejcennější, co jsme chtěli našim čtenářům nabízet, ztrácelo. V Jablíčkáři jako zpravodajském portálu, kde najdete zprávy, které jste již předtím četli desetkrát jinde nebo které vlastně ani vůbec nechcete číst, nevidíme smysluplnou budoucnost.

Chceme nadále značku Jablíčkář budovat jako pomyslný „jablečný hub“, kde dostane největší prostor vlastní obsah, ať už je řeč o recenzích, komentářích nebo zkušenostech, které ve světě Applu nabudeme. S tím souvisí i přesun klasické a výše nastíněné agenturní činnosti na Twitter, kde chceme s naším účtem @Jablickar experimentovat jako se zpravodajským kanálem.

Nechceme se od novinek, týkajících se dění nejen přímo v Cupertinu, zcela oprostit, ale zároveň nevidíme smysl zprávy, které se vejdou do 140 znaků, rozepisovat do článků bez přidané hodnoty. Tu často ke klasické zprávě dokážeme přidat až s odstupem času, kdy ji dokážeme rozvést a podívat se na danou problematiku třeba z trochu jiného pohledu. Například pro nekonečné spekulace o iPhonu 8, které nyní budou trvat zhruba čtyřicet týdnů, ale vidíme prostor právě na Twitteru.

Naopak na webu Jablickar.cz chceme přinášet vlastní témata a ta, co vás nejvíce zajímají, jako například tipy a triky na efektivnější ovládnutí všeho od iPhonů s iOS přes Watch s watchOS a Macy s macOS. I my se neustále učíme něco nového a rádi se o to podělíme. Stejně jako chceme na Jablíčkáři upozorňovat také na hodnotný obsah zvenčí, ať už z Česka nebo zahraničí, a stát se jakýmsi (česky) rozcestníkem / (mezinárodně) hubem, kde najdete to nejdůležitější a zároveň nejzajímavější, co se nejen v naší redakci šustne.

Děkujeme za vaši přízeň a věříme, že pro vás i nadále budeme hodnotným a užitečným rádcem ve světě Applu.

 • marcus

  ??

 • iToncek

  Držím palce, a přeju hodně zdaru! Ono tvořit vlastní obsah, který má nějakou přidanou hodnotu není tak jednoduché, jako překládat X krát opakované zprávy. Hodně se mi v tomhle líbí @viticci a jeho MacStories, který se v mých očích dostal z osobního blogu až k jednomu z nejzajímavějších Apple serverů co se týče vlastního obsahu.

 • m2

  panove tak jestli tohle neni „april“ tak palec nahoru! jsem rad ze to nekdo pochopil, uvidite ze na tohle zareaguji i ctenari, kvalitnimu obsahu se velmi snadno prominou reklamy. vypnout adblock nebude problem.

 • Michal Horák

  Je hezké, že jste si tohle uvědomili. Toho „rádoby Apple“ bulváru bylo poslední dobou už opravdu hodně a nechybělo moc, abych vás přestal číst. Typicky zprávy typu „na kterého komika Apple vsadil v reklamě“, nebo „jaké rasově korektní emotikony budou v nové verzi iOS“. Takové zprávy opravdu číst nepotřebuji…

  Takže pokud budete přinášet zajímavé zprávy ze světa Apple, klidně jen třeba 2x týdně, ale něco hodnotného, tak vám zachovám věrnost. Držím palce, ať se vám to povede.

 • DM

  V podstate ste presne popísali moje pocity z vývoja Vášho webu. Držím palce v ceste správnym smerom!

 • Díky za změnu, poslení dobu jsem měl pocit, že články jsou tendenční a jednostranné. Na idnes, ihned napíší nic moc, vy SKVĚLÉ. Zajímavé bylo, když se článek týkal např. hospodářských výsledků :) … takže držím palce a číst nepřestanu :)

 • Daniel Berger

  Já si myslím, že ono na pozadí to má asi dost společného s konkurenčním webem Letemsvetemapplem. Je to totiž neskutečně bulvární web, který vydělává převážně na reklamách a chrlení kvanta nekvalitního obsahu, kde nadpis mnohdy stačí. To by až tak nevadilo kdyby to nevlastnil a nevedl jeden z nejvíc arogantních ko***tů, jaké jsem kdy viděl a rád ukazuje všem své Bentley a Breitlingy.

  Chápu tedy, že se chcete vydat jiným směrem a v tom vás naprosto podporuji a myslím si, že jste zvolili dobrý směr, avšak nevím jestli upadající twitter je to pravé ořechové. Tak či tak vám držím palce a doufám, že se váš web vyhoupne výš.

  Good Luck ;)

  • Ondrass_10?

   Naprostý souhlas

  • Imperator

   o koho sa jedna ? :D

 • Tadeáš Valenta

  Velké, velké plus. :)

 • Krok správným směrem!

 • Jan Prucek

  Výborný nápad! Držím Vám palce!

 • Jan Šalomoun

  Tak v tomhle vám fandím velmi!

 • držím palce :-)

 • jvcmn

  Článek ukazuje dobře nastíněnou koncepci. Snad bude taková i realita. Držím palce. Dřív nebo později se vyplatí dělat věci jinak!

 • DO TOHO!!!

 • -BIGI-

  Fandim a uz bylo na case s tim neco udelat. Uplne se z Apple webu vytratily jakekoliv testy prislusenstvi, pomucek a doplnku pro Mac. Rad vzpominam na legendarni MujMac. Predem diky!

 • David

  Super myslenka. Webu, co chrli kazdy nesmyslny obsah je na tuzemskem trhu dost a dost. Tesim se na smysluplne clanky :-)

 • Daniel

  ANO, ANO, ANO,
  pište o programech a systému, návody, recenze to je to chceme slyšet – vize a tlachy od toho jsou jiné „pokleslé“ weby …

 • Jiří Brož

  Těším se na další společné zítřky ?

 • Juraj

  Super, presne toto potrebujeme. :-) Držím palce!

 • Gen

  No vyzerá to skorej, že sa stal pohrebiskom, lebo už 2 dni nič nového nenapísali.

 • Tak stále som ešte v očakávaní. Zatiaľ ste ničilm neprekvapili.