iWant

Jak by vypadala „moderní“ Camera+?

iWant

Camera+ je jednou z nepopulárnějších iPhone aplikací na pořizování fotografií, což dokumentuje i poslední milník, který Camera+ překonala – 10 milionů prodaných placených „kusů“. K té příležitosti vývojářský tým tap tap tap dovoluje uživatele nahlédnout pod pokličku připravované čtvrté verze oblíbené aplikace…

10Million

Netěšte se však na žádné skutečné preview, vývojáři totiž mají smysl pro humor a k právě překonanému milníku si připravili takovou Camera+, jak by vypadala podle současných trendů, alespoň podle tap tap tap.

V prvních třech verzích Camera+ jsme se snažili klást důraz na design a funkcionalitu, ale studie ukázaly, že tohle není cesta, jakou se mobilní průmysl ubírá. V módě jsou nyní mnohem primitivnější a „plošší“ prvky a celkově se ubírají užitečné funkce.

Vývojáři pak v dalších větách vytvářejí anglické slovní hříčky s aplikacemi Clear, Rise a Solar, podle kterých se jali utvářet Camera+ 4. Je prý jasné (anglicky Clear), že jednoduchý design a chybějící zásadní funkce jsou na vzestupu (anglicky Rise) a že detailnější aplikace s požadovanými funkcemi jsou stále vzácnější jako sluneční (anglicky Solar) zatmění.

Shake to shoot (Zatřepat pro pořízení fotografie)

ShakeToShoot

První novinkou Camera+ 4 je zcela přepracovaný režim focení, o němž tap tap tap píší:

První věc, které si všimnete, je, že jsme zcela odstranili hledáček. Hledáček je totiž zastaralý koncept a my se těchto věcí snažíme zbavit.

Druhé věci, které si všimnete, je spoušť, která již rovněž není k dispozici. Už to zkrátka nemůže být jednodušší. Jak ale tedy fotíte? Odpovědí je náš inovativní systém, kdy zařízením zatřesete. Stále ho však vylepšujeme, protože výsledné obrázky jsou trochu rozmazané, ale to je jen malý detail v porovnání s elegancí této funkce.

Swipe to hear John Gruber gloat (Swipnutí pro poslechnutí škodolibé radosti Johna Grubera)

GloatingGruber

John Gruber je uznávaný americký novinář a bloger a také on se dostal do Camera+ 4. Gruber měl totiž pravdu ohledně skeuomorphismu (napodobování reálných věcí). A měl také pravdu o jednoduchém designu.

S příchodem Retina displejů už není kvůli větší hustotě pixelů a kvalitě displejů vůbec žádný důvod pro vytváření designů, které vypadají dobře. Displej to totiž udělá za vás.

Ale nevěřte jen naším slovům, podívejte se sami…

RetinaRulez

Když jsem to viděl, doslova jsem se pomočil. Pokud jsou nyní vaše trenýrky suché, očividně jste to vůbec nepochopili a nezasloužíte si ten iPhone 5, který držíte v ruce.

Pinch to limerick (Gesto pro limerik)

Pokud netušíte, co je to limerik, jedná se o zábavný poetický útvar, jenž se vyznačuje pětiveršovými strofami, které se rýmují podle schématu AABBA. Říkáte si, co taková věc dělá v Camera+? I pro ní našli vývojáři místo.

Může se zdát, že jsme to trochu s ubíráním funkcí přehnali, ale jakmile vyzkoušíte naši inovativní funkci s gestem pro vyvolání limeriku, pak jistě změníte názor.

PinchToLimerick

Camera hardware advances (Přednosti hardwaru fotoaparátu)

Používáním vlastních API (ššššš!) jsme dosáhli přehřátí elektrických obvodů na vašem iPhonu. Výsledkem je PRAVÉ ANALOGOVÉ FILTROVÁNÍ! Každá fotografie, kterou pořídíte, bude mít automaticky polaroidový vzhled.

UpgradingCameraHardware

Foodie

[do action=“infobox-2″]„Všechno by mělo být vytvářeno tak jednoduché, jak jen to je možné, ale ne jednodušší.“– Albert Einstein[/do]

Co vůbec Einstein kdy udělal, že má takové uznání? Vytvářel vůbec někdy aplikaci? Pokud víme, tak ne. S Camera+ 4 jsme posunuli jednoduchost do dosud neznámých výšek.

A proč nám tak dlouho trvalo, než jsme na tento trend nastoupili? Chtěli jsme být jeden dva kroky za přední linií. Ta je totiž děsivá… ne tak jako Lady Gaga, ale přesto celkem děsivá.

Stále nejste přesvědčeni? Přestaňte být nenávistní! Hlasová minorita promluvila a my poslechli. Jakmile jednou vyzkoušíte Camera+ 4, zamilujete si to navždy to změní vaše fotografování.

http://campl.us

Zdroj: taptaptap.com