iWant

Nomad Battery Cable je šikovný pomocník na cesty, zastane roli powerbanky i kabelu

iWant

Když jsem se poprvé dozvěděl o Battery Cable od Nomadu, hned mi hlavou proběhla myšlenka, jak je možné, že někdo s něčím takovým nepřišel dřív? Jedná se totiž o chytrou kombinaci nabíjecího kabelu a powerbanky, která je napevno umístěná na kabelu mezi koncovkami. A to můžete často opravdu ocenit. Má to ale i své nevýhody.

Firma Nomad je známá tím, že se obvykle snaží vytvářet robustní a velmi odolné produkty a Battery Cable není výjimkou. Jedná se o 1,5metrový kabel s USB a Lightningem, který je opletený balistickým nylonem, pod nímž je ještě dvakrát silnější PVC opláštění samotného kabelu, takže si můžete být jisti, že Nomad Battery Cable jen tak nezničíte.

nomad-battery-cable4

Podobně odolné kabely, odpovídající vojenským standardům, nejsou dnes již příliš zvláštní, ale Nomad se rozhodl, že na ten svůj navlíkne ještě baterii a skloubí tak dva produkty do jednoho. Finta Battery Cable tak spočívá v tom, že když přes něj nabíjíte iPhone, nabíjíte zároveň i připojenou powerbanku, kterou pak máte vždy připravenou.

Když připojíte kabel do sítě/počítače, Battery Cable pochopitelně vždy upřednostní nabití iPhonu. Jakmile se ale nabije telefon, začne se dobíjet baterka, díky níž pak Battery Cable funguje jako klasická powerbanka. Přes Lightning ho připojíte k iPhonu a dobíjíte. Malá dioda vám pak ukáže, jestli je ještě z čeho brát.

Pokud máte s výdrží svého iPhonu často problémy a už třeba s sebou v brašně nebo batohu nějakou powerbanku a kabel nosíte, je Nomad Battery Cable zajímavá alternativa, která skloubí tyto dva produkty do jednoho. Má to ale i své nedostatky.

Kapacita připojené baterie je jen 2 350 mAh, což stačí maximálně na jedno kompletní nabití iPhonu 7, případně na doplnění šťávy v iPhonu 7 Plus. Mnoha lidem to například na dotažení pracovního dne postačí, ale při této menší kapacitě bych si dokázal představit poněkud kompaktnější balení.

nomad-battery-cable5

Nomad Battery Cable kvůli své odolnosti a stavbě není tak skladný jako třeba originální kabel od Applu, což nemusí každému vyhovovat. I baterie by mohla být vzhledem ke své nízké kapacitě o něco menší. Nyní je dlouhá zhruba jako dvě AA baterie, ale mnohem tlustší. Někdo už tak může v brašně nosit celkově mnohem skladnější řešení a navíc s vyšší kapacitou.

Nakonec je to tedy hlavně o tom, zda chcete či hledáte univerzální (a nutno připomenout maximálně odolné) řešení, nebo si vystačíte s externí powerbankou a přepojováním kabelu. Pokud by vás od Nomadu případně zaujal jen samotný odolný kabel, který můžete krotit bytelnou gumovou sponkou, jež je na obou variantách kabelu připevněna, nabízí firma i variantu bez baterky.

Nomad Lightning Cable bez baterky u nás již nabízí například Alza za 899 korun, na Nomad Battery Cable bere teprve předobjednávky a bude stát 1 299 korun. Pokud byste nechtěli čekat, až se začne Battery Cable prodávat u nás, můžete si ho objednat přímo na webu Nomadu. S poštovným pak vyjde na 64 dolarů (1 530 korun), ale bohužel musíte počítat se clem a DPH.