iWant

Nová generace iPodů by mohla dostat bezdrátovou synchronizaci

iWant

iPod je sice pravděpodobně stále nejoblíbenějším přehrávačem, ale pomalu ho začíná válcovat iPhone a iPad a klasický hudební přehrávač od Applu strádá. Proto chce Steve Jobs v příští generaci přinést něco, co uživatele opět k iPodům přitáhne. Rád by, aby se zařízení synchronizovala s iTunes bezdrátově…

Bezdrátová synchronizace iOS zařízení, to je doposud nevyřešený nedostatek, který by ráda odstranila většina uživatelů. Přeci jen v dnešní době se zdá být synchronizace přes USB kabel poněkud zastaralá, ačkoliv Apple má samozřejmě své důvody, proč dosud bezdrátové spojení s počítačem neuvedl. Chybí potřebná stabilita signálu, spolehlivost nebo výdrž baterie.

Nicméně jelikož musí iPody, aby si udržely svoji prodejnost, přijít s něčím novým, co uživatele donutí je vyměnit za svůj starší přístroj, přemýšlí v Cupertinu, jak tento problém vyřešit. Jedno řešení by tu bylo – uhlíkové vlákno. Apple také právě najal předního experta na poli uhlíkových vláken a navíc WiFi synchronizaci pro iPody už v posledních dvou letech usilovně testuje.

Jenže jak již bylo řečeno, bezdrátový přesun velkých hudebních a filmových knihoven je poměrně náročný, a Applu se dosud nepodařilo najít ten správný způsob. To ostatně potvrdil i zdroj blízký společnosti, jenž si nepřál být jmenován. „Jobs dělá všechno pro to, aby WiFi synchronizaci do příští generace iPodů dostal,“ tvrdí anonymní zdroj, podle kterého vidí Jobs tuto funkci jako klíčový bod pro další úspěch.

„Zkusili už mnoho různých designů a materiálů, aby to fungovalo, ale pokaždé to bylo pomalé. Velké zlepšení však přišlo s použitím uhlíkových vláken,“ tvrdí zdroj, jenž zároveň dodal, že Apple již takto testoval iPod classic a iPod nano (předposlední generaci) a s uhlíkovými vlákny se synchronizace výrazně zlepšila, ačkoliv stále ještě není perfektní. Rychlejší a spolehlivější je prozatím nadále USB kabel.

Je otázkou, jestli Apple zvládne všechno připravit na tradiční podzimní konferenci, kde se představení nové generace iPodů očekává. Zde by se také mohl konečně dočkat aktualizace iPod classic, jenž byl při poslední revizi opomenut. Steve Jobs však odmítl, že by ho chtěl zrušit, a tak ho možná právě bezdrátová synchronizace oživí.

Zdroj: cultofmac.com