iWant

Nové obrázky ukazují, jak bude vypadat vesmírný kampus Applu

iWant

Minulý měsíc učinilo město Cupertino všechny potřebné kroky směrem k povolení stavby nového kampusu Applu. Celá záležitost by již měla být jen odklepnuta během závěrečné volby 15. listopadu. Jablečná společnost se tak může začít připravovat na zahájení stavby své nové základny nazvané Apple Campus 2. Stavba se bude nacházet na místě bývalého kampusu HP přímo uvnitř města. Během procesu schvalování této nové stavby Apple sdílel několik grafických renderů projektu a postaven byl dokonce i model vstupní části objektu, který obsahuje velkou kruhovou hlavní budovu a několik menších zařízení.

apple-render-campus-1

V době finálního schválení nového kampusu bylo městem zveřejněno video z tříhodinového zasedání ze dne 1. října. V rámci této příležitosti byl tehdy prodiskutováván posudek Applu o zatížení životního prostředí v důsledku stavby. Kromě toho však vystoupil také Dan Whisenhunt, šéf společnosti pro nemovitosti a zařízení, a veřejně odprezentoval návrh budovy i s krátkým ukázkovým videem. Whisenhunt během svého výstupu ukázal několik zajímavých renderů kampusu a server Apple Gazette následně zveřejnil několik nepříliš kvalitních snímků, které byly z prezentace převzaty. Nyní ale server Wired přinesl nové snímky v mnohem lepší kvalitě, které přinášejí opravdu pěkný a vypovídající pohled do interiéru nového komplexu Applu.

apple-render-campus-2

Na zveřejněných obrázcích poprvé vidíme honosný vjezd do podzemní garáže na oddělení vývoje, rozlehlý bufet a také například skleněný pavilon, který poslouží zároveň jako vstup do nového podzemního sálu Applu – bezpečného doupěte, kde budou vznikat nové výrobky s ambicemi dobýt trh. Nově odhalené dokumenty nám zkrátka dávají dosud nejucelenější obraz o novém domově Applu a budově, kterou si vysnil sám Steve Jobs.

Zdroj: Macrumors, Wired
 • Mira

  No vypadá to moc pěkně, není někde k dispozici mapa celého areálu?

 • karel

  Je to jako z nějakého filmu o budoucnosti ! LUXUSNI ZALEŽITOST !

 • Mara

  Chtěl bych mít na jedné židličce vyražené moje jméno, že byla zakoupena z mých peněz za Apple věci :-) … Jo je to krásný, jsem zvědav na výsledek, až to bude stát (a nejraději bych to viděl pak na vlastní oči).

 • Mario

  Bylo by super kdyby Apple udělal třeba nějakou akci, že v nějakém daném období, například 3 dny, každý, kdo by si něco koupil v Apple Storu, tak jeho jméno by bylo vyraženo třeba na židli, nebo někde na stěně… Víte, co tím myslím. JEdnou bych tam třeba jel na exkurzi se svými dětmi a ukázal jim v Apple Campusu svoje jméno… :)

 • Bohuslav Skorepa

  Všechny velké společnosti, ktere v historii masivně rostly – jako ted APPLE si budovaly kult osobnosti a stavěly si pomníky a pak někdy i velmi rychle přišel pád…. To nám říká historie lidstva, mám APPLE stále rád – tak bych jim to nepřál, ale ten projekt je jednoznačně přestřel jako prase – jo ted je to pro ne OK, ale co za 10 let ??Osobne tam nechci židle se svým jmenem – to fakt ne!