iWant

Nové obrázky ukazují, jak bude vypadat vesmírný kampus Applu

iWant

Minulý měsíc učinilo město Cupertino všechny potřebné kroky směrem k povolení stavby nového kampusu Applu. Celá záležitost by již měla být jen odklepnuta během závěrečné volby 15. listopadu. Jablečná společnost se tak může začít připravovat na zahájení stavby své nové základny nazvané Apple Campus 2. Stavba se bude nacházet na místě bývalého kampusu HP přímo uvnitř města. Během procesu schvalování této nové stavby Apple sdílel několik grafických renderů projektu a postaven byl dokonce i model vstupní části objektu, který obsahuje velkou kruhovou hlavní budovu a několik menších zařízení.

apple-render-campus-1

V době finálního schválení nového kampusu bylo městem zveřejněno video z tříhodinového zasedání ze dne 1. října. V rámci této příležitosti byl tehdy prodiskutováván posudek Applu o zatížení životního prostředí v důsledku stavby. Kromě toho však vystoupil také Dan Whisenhunt, šéf společnosti pro nemovitosti a zařízení, a veřejně odprezentoval návrh budovy i s krátkým ukázkovým videem. Whisenhunt během svého výstupu ukázal několik zajímavých renderů kampusu a server Apple Gazette následně zveřejnil několik nepříliš kvalitních snímků, které byly z prezentace převzaty. Nyní ale server Wired přinesl nové snímky v mnohem lepší kvalitě, které přinášejí opravdu pěkný a vypovídající pohled do interiéru nového komplexu Applu.

apple-render-campus-2

Na zveřejněných obrázcích poprvé vidíme honosný vjezd do podzemní garáže na oddělení vývoje, rozlehlý bufet a také například skleněný pavilon, který poslouží zároveň jako vstup do nového podzemního sálu Applu – bezpečného doupěte, kde budou vznikat nové výrobky s ambicemi dobýt trh. Nově odhalené dokumenty nám zkrátka dávají dosud nejucelenější obraz o novém domově Applu a budově, kterou si vysnil sám Steve Jobs.

Zdroj: Macrumors, Wired