iWant

OmniFocus 2 pro Mac dorazí v červnu

iWant

O nové verzi pokročilého GTD nástroje OmniFocus pro Mac se vývojáři z Omni Group zmínili již v roce 2012. Na konferenci Macworld 2013 byl OmniFocus 2 dokonce i předveden a příchod jeho finální verze slíben na týž rok. Termín však dodržen nebyl a na nový OmniFocus čekáme dodnes. Nyní se však události opět daly do pohybu a uživatelé by se dlouho očekávané novinky měli dle oficiálního oznámení vývojářů dočkat letos v červnu.

Obnoveno bylo taktéž beta testování aplikace, do kterého je zapojeno úctyhodných 30 000 lidí. Ti nyní mají za úkol především zaměřit se na změny, které se v betě tohoto GTD nástroje udály za posledních několik měsíců tajného vývoje.

omni_focus_mac

Na svém blogu se vývojáři z Omni Group k situaci vyjádřili následovně:

Když jsme minulý rok odhalili své plány na OmniFocus 2 pro Mac a poskytli vám jeho testovací verzi, bylo to proto, abychom zjistili, se kterými změnami a novými designovými prvky jste spokojeni a které potřebují vylepšit. Nevěděli jsme, jakou odezvu můžeme očekávat a netroufali jsme si odhadnout, jak blízko je OmniFocus od svého oficiálního vydání. 

Odezva, kterou jste nám poskytli, byla veskrze pozitivní: v novém uživatelském prostředí pro vás bylo jednoduší se zorientovat a nové módy Forecast a Review vám poskytly lepší přehled o vašich projektech.

Server MacStories.net měl před rokem to štěstí vyzpovídat výkonného ředitele Omni Group a z interview vyplynulo, že uživatelé velmi oceňují jednoduchost navigace na iPadu a úkolem vývojářského týmu tedy bude přenést ovládací prvky a jednoduchost OmniFocusu na iPadu také do desktopové verze.

Na nově zveřejněných screenshotech budoucího OmniFocusu 2 pro Mac je vidět, že design aplikace byl v mnoha směrech pozměněn. Přepracována byla boční lišta a vzhled tlačítek či dalších interaktivních prvků. Jedna z nejpopulárnějších funkcí, kterou je rychlé zadávání úloh (Quick Entry), samozřejmě zůstane zachována a co víc, doplní ji také nové menu s označením Quick Open.

Kompletního redesignu se v září minulého roku dočkal i OmniFocus pro iPhone. Ten jako první z velké „GTD trojky“, kterou doplňují ještě Things a 2Do, nabídl zážitek šitý na míru iOS 7. Things a 2Do se mají přepracované iOS aplikace také brzy dočkat, ale přesná data uveřejnění nové verze zatím ani u jedné z aplikací známa nejsou. Některé aspekty redesignu OmniFocusu 2 pro iPhone by se měly projevit i v chystané verzi pro Mac. Pokud se již nemůžete dočkat a chtěli byste si vyzkoušet betu dekstopového OmniFocusu 2, můžete se na stránkách vývojářů zapsat do pořadníku beta testerů.

Zdroj: MacStories.net
OmniFocus 2 icon