Zavřít reklamu

iPady se dočkají Adobe Lightroom, herní ovladač Stratus zlevňuje a jsou tu nové aplikace jako Extreme Demolition a Sport.cz. O všem důležitém informuje Týden aplikací…

Novinky ze světa aplikací

Adobe Lightroom dorazí na iOS, není však zřejmé kdy (17. 1.)

Není žádným tajemstvím, že má Adobe v plánu přivést svůj profesionální software pro fotografy i na mobilní zařízení. V souvislosti s některými úniky informací na stránkách Adobe a stále častějšími diskusemi o očekávaném Lightroomu se společnost rozhodla vyjádřit k situaci oficiálně. Prohlášení však obsahuje pouze strohé a nic neříkající informace.

Na zmíněných webových stránkách se však díky nepozornosti některého ze zaměstnanců dalo vyčíst, že Lightroom pro iOS skutečně bude, a to za poplatek 99 dolarů ročně. Mobilní Lightroom bude umět upravovat fotografie v různých RAW formátech a nabídne i synchronizaci přes iCloud s verzí pro iPad či desktop.

Zdroj: MacWorld

Američané mohou používat novou streamovací službu Beats Music (21. 1.)

Na americký trh se po svém říjnovém představení konečně dostala nová streamovací služba Beats Music. Konkurence pro Spotify, Rdio či Deezer se tak opět rozrůstá. Služba má samozřejmě svou aplikaci pro iPhone, která klade velký důraz na možnosti přizpůsobení a snaží se tak nabídnout něco navíc oproti svým mnoha konkurentům.

Beats Music se svého uživatele ptá, co dělá, jak se cítí, s kým je a jaký žánr hudby má rád. Podle těchto kritérií posléze sestavuje playlist. Největší vliv na výběr písní do seznamu má podle všeho poslední odpověď a tři předcházející jsou spíše takovým „cool“ doplňkem. Přehrávat se samozřejmě dá také rovnou na základě žánru, inspirovat se v playlistech svých přátel nebo přímo u různých hudebních expertů.

Momentálně je Beats Music čistě americkou záležitostí a uživatelé ve zbytku světa mají smůlu. Dalším negativem aplikace je, že po vypršení sedmidenní zkušební doby již není možné službu plnohodnotně využívat. Na rozdíl od Spotify, Rdio nebo iTunes Match totiž Beats Music nemá žádnou bezplatnou verzi s reklamami.

Zdroj: 9to5mac

Herní ovladač Stratus MFI je nakonec levnější. Koupit se dá ihned. (23. 1.)

Představitelé firmy SteelSeries oznámili, že jejich herní ovladač Stratus MFI bude nakonec prodáván za cenu nižší, než bylo původně plánováno. Místo cenovky 99,99 dolaru, kterou ovladače nesly ještě v předprodeji, bude tento herní hardware možné zakoupit za 79,99 dolaru. Dobrou zprávu také je, že ovladač je již dostupný v kamenných Apple Storech i v oficiálním online obchodě Applu.

Tato změna ceny dělá z ovladače Stratus MFI nejlevnější zboží svého druhu, protože konkurenční Logitech i Moga stojí shodně 99,99 dolarů. Vyvrácena v podstatě byla i spekulace, že cenu ovladače nařizuje Apple a všechny produkty tohoto druhu tak budou za stejnou cenu.

Zdroj: TUAW

Nové aplikace

Extreme Demolition

Do App Store se dostala nová hra ve stylu typických demoličních derby. Jedná se o hru s názvem Extreme Demolition a za jejím zrodem stojí český vývojář Jindřich Regál. Hra byla na trh uvedena již vloni, ale pouze ve verzi pro Android. Na této platformě však sklidila úspěch (1,7 milionu stažení), takže se po čase dostává i na iPhone a iPad.

Hra je zdarma a obsahuje pouze menší transakce typu in-app purchase, které průchod hrou zjednoduší. Tyto mikrotransakce však slouží spíš jako podpora vývojáři a pro dohrání nejsou nezbytné. K dispozici je Lan multiplayer, který funguje i mezi platformami.

[button color=“red“ link=“http://clkuk.tradedoubler.com/click?p=211219&a=2126478&url=https://itunes.apple.com/cz/app/extreme-demolition/id782431885?mt=8″ target=““]Extreme Demolition – zdarma[/button]

Mail Pilot

Mail Pilot pro Mac byl nějakou dobu veřejnou betou a tento týden se dostal v ostré a stabilní verzi do Mac App Store. Aktuálně lze zakoupit za zaváděcí cenu 8,99 €. Mail Pilot je povedený alternativní e-mailový klient, který je částečně inspirován například aplikací Airmail, ale je komplexnější a pokročilejší. Obsahuje vlastní to-do list a umožňuje tak snazší organizaci úkolů spojených s maily.

Mail Pilot podporuje mnoho typů e-mailových účtů včetně těch nejpopulárnějších. V nabídce naleznete například iCloud, Gmail, Yahoo, AOL, Rackspace či Outlook.com. Výhodou je také fakt, že pošta není ukládána na žádném serveru 3. strany, což je pro vlastní soukromí a bezpečnost jedině dobře.

[button color=“red“ link=“http://clkuk.tradedoubler.com/click?p=211219&a=2126478&url=https://itunes.apple.com/cz/app/mail-pilot/id681243952?mt=12″ target=““]Mail Pilot – 8,99 €[/button]

Sport.cz

S oficiální aplikací pro iPhone přišel sportovní portál Sport.cz. Jedná se o velice povedený nástroj pro veškeré milovníky sportu a v českých podmínkách o skutečně unikátní aplikaci. Uživatel si může zvolit sporty a soutěže, které ho zajímají, a zprávy o nich se mu pak zobrazují na Hlavní stránce. Kromě toho může uživatel manuálně procházet jednotlivé rubriky, v článcích si přehrávat videa a podobně. Aplikace slouží i ke sledování sportovních výsledků a na důležité momenty ze zápasu vás dokonce upozorní push notifikace.

[button color=“red“ link=“http://clkuk.tradedoubler.com/click?p=211219&a=2126478&url=https://itunes.apple.com/cz/app/sport-cz/id778679543?mt=8″ target=““]Sport.cz – zdarma[/button]

Důležité aktualizace

Calendars 5.3

Calendars 5 přichází s největší aktualizací od svého spuštění v září loňského roku. Verze 5.3 přináší hned několik novinek a aktualizace je zaměřena především na týmovou práci. Nově lze zvát své kontakty na jednotlivé schůzky přímo zadáním události. Calendars 5 disponují možností zadávat události přirozeným jazykem, což se hodí i pro tuto novinku. Stačí napsat například Meet [jméno] a okamžitě můžete dotyčnému poslat pozvánku.

Další přidanou funkcí je možnost importu souborů typu ICS, které vám přijdou třeba e-mailem. Již zmíněné pozvánky jsou šikovně integrovány do Notifikačního centra, takže se nemusíte bát, že byste něco zmeškali. iPhone vás upozorní a danou pozvánku zobrazí na displeji, kde ji můžete rychle přijmout či odmítnout.

Omnifocus for iPhone 2.1

Poslední aktualizace pro OmniFocus for iPhone přináší řadu nových jazykových lokalizací, vylepšení hledání a opravy chyb. OmniFocus nově umí, čínsky, nizozemsky, francouzsky, německy, italsky, japonsky, rusky a španělsky. Při vyhledávání uživatelů s iPhonem 5 a novějším příjemně překvapí, že OmniFocus vyhledává již při zadávání textu. Přidáno bylo gesto tažením prstu pro pohyb zpět. Nový je také vestavěný hlásič chyb a pádů, který vývojářům pomůže s dalším zdokonalováním aplikace.

Dále jsme vás informovali:

Slevy

Aktuální slevy vždy naleznete v pravém bočním panelu a na našem speciálním Twitter kanálu @JablickarSlevy.

.