Zavřít reklamu
iWant

Parking4disabled – vyhledávání parkovacích míst pro vozíčkáře

iWant

Není žádnou novinkou, že Apple zařízení pomáhají lidem. Ať už je to funkce zpřístupnění, která pomáhá nevidomým, různé aplikace zaměřené na pomáhání zdravotně znevýhodněným osobám až po novou funkci a aplikaci Zdraví, jež je v každém iPhonu s iOS 8. Parking4disabled je další z aplikací, která může významně pomoci lidem s různým zdravotním postižením.

[youtube id=“ZHeRNPO2I0E“ width=“620″ height=“360″]

Za vývojem celé aplikace stojí občanské sdružení go – ok ze Slovenska. Jak už bylo řečeno, hlavním smyslem aplikace je pomáhat. Parking4disabled slouží jako navigátor vyhledávající vyhrazená parkovací místa pro zdravotně postižené. U nás tyto místa jistě všichni znáte, na parkovišti je můžete poznat pomocí loga vozíčkáře. Tato aplikace může být tedy velmi významným pomocníkem pro všechny osoby, které trpí nějakým handicapem.

Celá aplikace nabízí jen dvě možnosti. První z nich je samotná navigace na parkovací místo pro vozíčkáře, druhá je pak editace samotného parkovacího místa. V praxi tedy jdete třeba do supermarketu a vidíte, že u vchodu jsou tři vyhrazená parkovací místa pro vozíčkáře, a tak spustíte aplikaci, uděláte několik fotek a odešlete administrátorovi ke schválení. Po splnění určitých kritérií naleznete fotku vašeho parkovacího místa v aplikaci Parking4disabled a tedy pomůžete všem lidem, kteří takové parkoviště potřebují.

P4D

Všechny parkovací místa můžete na interaktivní mapě vidět ve formě klasických špendlíků. Kliknete na ten, který je nejblíže od vaší současné polohy a ihned si můžete prohlédnout fotku, jak parkovací místo vypadá, a následně můžete pomocí ikony okamžitě spustit navigaci. Tady má Parking4disabled nespornou výhodu v tom, že vám dá na výběr, jakou aplikací chcete nechat navigovat – zdali přes mapy od Applu, či od Googlu, nebo využít jiné řešení například v podobě TomTomu, Waze či Navigonu.

Z hlediska obsahu je patrné, že aplikace vznikla na Slovensku. V tuto chvíli neobsahuje jediný špendlík na mapě České republiky. Naopak na Slovensku v Bratislavě můžeme vidět hustou záplavu špendlíků. Důvod je však logický – jedná se o nový projekt a vývojáři nyní chtějí s pomocí veřejnosti databázi parkovacích míst pro vozíčkáře co možná nejvíce rozšířit. Zapojit se může každý, i vy. Není nic jednoduššího, než udělat pár fotek, když narazíte na speciální parkovací místa, přispět na dobrou věc.

[app url=https://itunes.apple.com/cz/app/parking4disabled/id836471989?mt=8]