iWant

Představení nového iPhonu má oficiální datum – 9. září

iWant

Apple konečně potvrdil dlouho očekávané datum své příští produktové prezentace. Ve čtvrtek večer rozeslal americkým novinářům pozvánky, na nichž stojí termín 9. 9. 2014.

apple zari 2014

Kromě tohoto data na jednoduše provedené pozvánce najdeme pouze dovětek „Wish we could say more“ – „Kéž bychom mohli říci víc“. Podle tradice Applu i dosavadních úniků fotografií se však dá předpokládat, že hlavním bodem nadcházející události bude představení nového modelu iPhonu.

Na technologicky zaměřených serverech se však v poslední době uvažuje také o blížícím se odhalení chytrých hodinek iWatch. Podle posledních zpráv by i tento zcela nový produkt mohl přijít právě 9. září, tedy za méně než dva týdny.

Apple se tentokrát rozhodl pro poněkud nezvyklou lokalitu. Tradiční místa konání jako sanfranciské Yerba Buena Center či firemní ústředí v Cupertinu tentokrát zůstanou prázdná; oči technologického světa se místo toho upnou na Flint Center for the Performing Arts při cupertinské univerzitě De Anza College.

Na tomto místě Apple žádnou akci neuspořádal už velice dlouho. Přesto jej však k Flint Center táhne silné pouto – na jeho pódiu v roce 1984 stanul Steve Jobs, aby představil první počítač z řady Macintosh.

Výběr lokality pro nadcházející událost proto pravděpodobně není náhodný, což potvrzuje i fotografie z jejích příprav. Apple totiž v rámci kulturního centra vybudoval velikou třípatrovou stavbu, jejíž význam prozatím drží v nejvyšší tajnosti. Podle autora fotografie je budova zahalena v neprůhledném bílém materiálu a její okolí střeží velké množství hlídačů.

apple 2014 flint center

Pokud by ani po tomto zjištění nebyla vaše očekávání dostatečně vysoká, stačí si vzpomenout na větu vyřčenou v letošním květnu Eddym Cuem: „Pracujeme na nejlepších produktech, jaké jsem za svých 25 let v Applu viděl.“ Již 9. září v 19:00 našeho času bychom měli několik z nich konečně poznat.

Apple tradičně neohlásil, zda bude představování nových produktů živě streamovat na svých webových stránkách, zkrátka ale určitě nepřijdete. Na webu Jablíčkář.cz pro vás budeme opět připravovat textový přepis celé události a to nejdůležitější si pak budete moci přečíst jak na našem serveru, tak na sociálních sítích Facebook, Twitter a Google+.

Zdroj: The Loop, Mac Rumors