iWant

Přehled nejdražších aplikací pro iPad

iWant

Když App Store začínal, nejvyšší možná cena za aplikaci byla 9,99 dolarů. Od té doby navýšil Apple maximální částku na bezmála tisíc dolarů a najdou se aplikace, které lze pořídit za několik set dolarů a přitom mají svoje opodstatnění na rozdíl od legendární I Am Rich.

Touchchat HD – AAC with WordPower – 299,99 $

Tato aplikace slouží k usnadnění komunikace všem lidem, kterým dělá problém přirozený způsob dorozumívání. Touchchat HD – ACC with WordPower se může stát cenným pomocníkem pro autisty, jedince trpící Downovým syndromem a další jinak mentálně postižené lidi.

MBA Learning Studio: Platinum Edition – 299,99 $

Kdo by chtěl za těžké peníze studovat MBA (vysokoškolský postgraduální studijní program, zaměřený na získání znalostí v oboru managmentu), když může mít celý kurz spolu s veškerými vědomostmi z oboru uložený ve svém iPadu za necelých 300 dolarů?

Poznámka: Aplikace je v současné době zlevněná na 99,99 $.

Becker’s 2011 CPA Mobile Flashcards for iPad 299,99 $

Tato aplikace je jistě tím nejlepším pomocníkem, pokud se připravujete na zkoušky CPA. Díky Becker’s 2011 CPA Mobile Flashcards si můžete jednoduše po jedné zobrazovat otázky a pokoušet se na ně odpovídat. Pro ověření si následně necháte ukázat správnou odpověď.

MobileCamViewer – 349,99 $

Pro uživatele, kteří chtějí mít neustálý přehled nad svým okolím, může pomoct 350 dolarová investice do aplikace MobileCamViewer. Ta dokáže zobrazit záběry až ze šesti průmyslových kamer najednou a vy můžete být tak neustále na pozoru.

iDIA Diagnostic Imaging Atlas – 349,99 $ (Equine), 399,99 $ (Small Animal)

Tato aplikace je určena pro veterináře a obsahuje všechny informace, které zvířecí doktor pro svou práci potřebuje. Nezbývá než doufat, že veterinář, který léčí vašeho drahého plnokrevníka App Store navštívil a tuto aplikaci si koupil. Aplikace existuje i ve verzi pro malá zvířata.

mySCADA – 399,99 $

MySCADA slouží ke komplexnímu řízení rafinérií, hutí apod.. Aplikace dokáže zobrazit teploty nebo otevírat a zavírat ventily pouhým dotekem obrazovky iPadu. Musí však k tomu být správně nakonfigurovaný celý podnik. Jeden ze zaměstnanců rafinerie, který systém viděl na vlastní oči tvrdí, že naučit se správně ovládat celý program může trvat až pět let v závislosti na velikosti rafinerie.

Architactile Inception – 499,99 $

Architactile Inception je aplikace, která by měla pomoci každému architektovi při vykonávání jeho každodenní práce. Zůstává otázkou, zda takový běžný architekt požaduje od svého iPadu drobnou výpomoc za 500 dolarů.

The Alchemist SMS – 999,99 $

The Alchemist SMS (Scrape Management System). Mezitím co alchymisté svého cíle pravděpodobně nedosáhli a transmutace obyčejných kovů ve zlato se jim nepodařila, tato aplikace má za cíl pomoct snížit náklady v ocelářském průmyslu a přinést tedy pomyslné zlato tímto způsobem.

Intuition Control Solo WolfVision – 999,99 $

Nástroj, který zprostředkovává videokonference a prezentace za použití vizualizérů WolfVision. Vizualizéry umožňují kromě snímání průhledných fólií i snímání neprůhledných předloh a zejména pak o prostorové, dynamické snímání předmětů a procesů např. při výuce chemie, biologie apod. Díky této aplikaci pak můžete streamovat video z vizualizérů do světa nebo obrázky z nich ukládat do iPadu.

BarMax CA and BarMax NY for iPad – 999,99 $

Právníci z Harvardu se spojili s nejlepšími vývojáři aplikací pro iPad a za tuto „lidovou“ cenu nabízí studentům aplikace, která je připraví na tzv. „bar examination“, což je zkouška, která v pravidelných intervalech zkoumá, zda je právník schopen vykonávat advokacii v dané jurisdikci.

Z historie: I Am Rich – 999,99 $

Ještě před existencí iPadu existovala aplikace s příznačným názvem I Am Rich pro iPhone. Stála 999,99 dolarů a její účel spočíval v tom, že jste měli pocit nesmírného bohatství, když jste si mohli za bezmála tisíc dolarů koupit aplikaci, která nedělala zhola nic, pouze zobrazila obrázek rubínu. Apple několik dní poté kontroverzní aplikaci stáhl. Za tu dobu si ji stihlo stáhnout několik jedinců, patrně milionářů.

Zdroj: Most-expensive.net