iWant

iWant

Prodejní čísla a dostupnost iPhone 4 v ČR

iWant

Mnozí zájemci i naši čtenáři si stěžují na nedostupnost iPhone 4 v České republice. Podmínky se průběžně mění a proto jsme se zeptali přímo mobilních operátorů, jaká je situace s dalšími dodávkami iPhone 4.

Na naše otázky nám odpověděli tiskoví mluvčí.

1) Kolik se zatím prodalo kusů iPhone 4?
2) Zákazníci hlásí nedostatek iPhone. Které modely nemáte a kdy budou opět v nabídce?
3) Kdy bude k dodání bílá verze?

Telefónica O2 Czech Republic, a.s., Blanka Vokounová

1) Několik tisíc kusů.
2) Na tuto otázku nám Telefónica O2 neodpověděla. Update 24. září: Apple dodávky jsou stále omezené, nikoliv však zastavené. Takže průběžně, i když v omezeném množství, dostáváme dodávky obou verzí.
3) iPhone 4 v bílé variantě by měl být k dispozici koncem roku. Dodávky těchto telefonů od společnosti Apple jsou velmi omezené.

T-Mobile Czech Republic a.s., Martina Kemrová

1) Cca 1500 kusů.
2) Zatím nabízíme jen 16 GB v černé verzi, první dodávku jsme vyprodali během prvních dní. Dodávky chodí průběžně, ale v omezeném množství, takže se může stát, že v některých prodejnách není přístroj k dispozici. Nicméně shop asistenti dokáží zjistit, kde zákazník uspěje. Uvažujeme i o prodeji 32 GB verze.
3) O uvedení bílé verze zatím neuvažujeme, protože sám výrobce s ní má problémy. Naštěstí v ČR je poptávka spíše po černé verzi.

Vodafone Czech Republic a.s., Adéla Konopková

Zde jsme dostali informace v jedné odpovědi.Během několika dnů prodeje vykoupili naši zákazníci téměř všechny přístroje iPhone 4, které společnost Apple dodala. Zejména díky tomu, že Vodafone začal prodávat toto zařízení jako první a nabídl výhodné podmínky všem zákazníkům. Intenzivně vyjednáváme se společností Apple, abychom zajistili další dodávku zboží co nejrychleji a snažíme se urychleně vyřídit všechny již existující objednávky.

Prodejní čísla iPhone 4 od Telefónica O2 Czech Republic, a.s. a Vodafone Czech Republic a.s. nám nebyla sdělena. Neoficiálně se hovoří o více jak 2 000 kusech prodaných u Vodafone a u Telefónica O2 necelý tisíc za první týden.

Všichni mobilní operátoři velmi opatrně připouštějí problémy s dodávkami telefonů. Situace ale není výjímečná. V americkém Apple Store je dodací lhůta 3 týdny, v sousedním Německu u T-Mobile dokonce 4 týdny. Samotný Apple situaci kolem dodávek nekomentuje. Do uzávěrky tohoto článku jsme nedostali vyjádření od oficiálního zastoupení Apple v ČR. Stále se ale objevují další nové spekulace o úpravě antény. Jeden z našich čtenářů nás informoval o tom, že iPhone u T-Mobile není a bude nejdříve v říjnu. Důvodem má být „změna hardware“.

O možné hardwarové úpravě iPhone 4 jsme vás informovali v článku minulého týdne.