Zavřít reklamu

Společnost Nothing, kterou počátkem tohoto roku založil spoluzakladatel OnePlus, se dává do pochodu. První výrobek z její dílny – true wireless sluchátka – má přijít sice až letos v létě, již teď si ale můžeme udělat přibližnou představu o tom, jak bude vypadat po designové stránce. Nezahálí ani společnost Facebook, která pro změnu zkoumá možnosti vlastních aktivit na poli virtuální reality. Firma Tesla Elona Muska se naopak zase potýká s menšími problémy – došlo u ní totiž ke zpoždění dodávek některých modelů jejích elektrovozů.

Zveřejnění designového konceptu firmy Nothing

Počátkem roku přinesly technologické zpravodajské weby informaci o tom, že spoluzakladatel společnosti OnePlus, Carl Pei, založil vlastní technologickou firmu s názvem Nothing. Zpočátku se o jeho nové činnosti příliš mnoho nevědělo – znali jsme například logo firmy a o něco později se také ukázalo, že Pei má v plánu pod hlavičkou společnosti Nothing vyrábět spotřebitelskou elektroniku. Dnes ale tyto informace konečně nabraly o něco konkrétnější podobu. Firma totiž zveřejnila první rendery principu Concept 1. Tento výraz může znít možná zvláštně – na fotografiích totiž nejsou zobrazené skutečné návrhy produktů, ale spíše prezentace přístupu, který chce firma Nothing uplatňovat při navrhování a výrobě svých výrobků. Jedná se v podstatě o návrhy designu, který by mohl být použit u chystaných bezdrátových sluchátek z produkce společnosti Nothing. Takzvaná true wireless sluchátka coby historicky první produkt z dílny Nothing by měla spatřit světlo světa již letos v létě. Jejich design má na svědomí Tom Howard, tvar je údajně inspirovaný “tabákovou dýmkou”. Sluchátka by se dále měla vyznačovat absencí jakýchkoliv nadbytečných značek a log a mohla by být vyrobena z transparentních materiálů. Firma Nothing nicméně upozorňuje na to, že zveřejněný Concept 1 není finálním produktem, ale spíš ukázkou principů, které budou uplatňovány u jejích výrobků.

Zpoždění dodávek u Tesly

Zájemci o nové elektromobily od společnosti Tesla možná zažili tento týden zklamání. Firma totiž v pondělí oznámila, že se dodávky jejího Modelu 3 a Modelu Y zpozdí. Dodací lhůty se podle Tesly mohou protáhnout na celé týdny až měsíce. V současné chvíli Tesla u svého Modelu 3 uvádí dodací lhůtu od dvou do čtrnácti týdnů, u Modelu Y pak od dvou do jedenácti týdnů, nevylučuje ale, že se tyto lhůty mohou v některých případech ještě prodloužit. Společnost Tesla oficiálně neuvedla důvod tohoto zpoždění, s největší pravděpodobností ale budou na vině problémy s dodávkami některých komponent, a to údajně z důvodu uzavření některých továren po celém světě. Společnost Tesla také mezi únorem a 7. březnem pozastavila výrobu svého Modelu 3, důvod ale též neuvedla.

Virtuální realita od Facebooku

Virtuální realita podle všeho zajímá čím dál více technologických společností a výjimkou v tomto případě není ani Facebook. Zuckerberg se tento týden svěřil v jednom ze svých rozhovorů pro podcast The Information s tím, že by se se svou firmou rád pustil také do vod virtuální reality. Nastínil například možnosti spolupráce Facebooku a společnosti Oculus a v této souvislosti dále přednesl svou představu volání ve virtuální realitě, jehož součástí by mohly být i uživatelské VR avatary se schopností udržovat realistický oční kontakt. “Bylo by možné s nimi virtuálně interagovat, umisťovat do virtuálního prostoru hry a další objekty, a používat je,” uvedl Zuckerberg, který se také podle svých vlastních slov těší na příchod nové generace VR headsetů Oculus. Společnost Facebook nedávno oznámila svůj záměr vydat vlastní chytré brýle v rámci partnerství se společností Luxottica.

.