Zavřít reklamu
iWant

Quadlock Case – ultimátní držák na kolo i domů

iWant

Quadlock Case je zajímavý projekt z Kickstarter.com, který se stal skutečností. Jedná se o univerzální držák, který připnete na kolo, motorku, kočárek, na zeď nebo na skříňku kuchyni. Základem je otočný mechanismus, který iPhone ve speciálním obalu pevně upevní jednoduchým točivým pohybem.

Quad Lock Case je na trhu horká novinka a díky Kabelmánie s.r.o., oficiálnímu českému distributorovi, máme možnost si tento produkt vyzkoušet v praxi. Quadlock má několik produktových verzí, my testovali tu nejvyšší, Deluxe Kit, která obsahuje speciální obal pro iPhone, držák na kolo/motorku a držáky na zeď.

Obsah balení a zpracování

Základem celého balíčku je obal pro iPhone vyrobený z odolného polykarbonátového polymeru, jinými slovy z tvrdého plastu, který můžeme vidět i u jiných obalů. Po stranách a na zadní straně má výřezy, které umožňují bezproblémové ovládání telefonu. Okraje mírně přečnívají přes displej, čímž ho chrání před odřením či poškozením při pádu nebo položením zády nahoru. QuadLock Case můžete mít i jako obal pro každodenní použití, pokud se smíříte s tím, že je vzadu vypouklý s výřezem, což je součást zamykacího mechanismu. Bohužel je kompatibilní pouze s posledními generacemi iPhonu 4 a 4S, výrobce nenabízí alternativní obal pro starší generace telefonů.

[do action=“citace“]V krabičce jsou dále dva typy držáků, jeden pro umístění na kolo nebo motorku a dvojice držáků určené na rovný povrch, což může být skříňka v kuchyni, nebo zeď.[/do]

Tvar zámku by se dal popsat jako kruh se čtyřmi výstupky. Do výřezu se poté umisťuje hlavice držáku a pootočením o 45 stupňů dosáhnete zamčení v dané pozici, které doprovází výrazné „zacvaknutí“ v zámku mechanismu. Upevnění je velice pevné a je potřeba vyvinout trochu síly, aby se zámek z pozice uvolnil. Mechanismus je navržený tak, aby se dal telefon natáčet do vertikální a horizontální polohy, lze ho tedy otáčet ve 360° rozsahu, nicméně se vždy uzamkne po 90 stupních. To doceníte zejména při umístění držáku na zeď nebo na skříňku, kdy si můžete iPhone natočit podle potřeby.

V krabičce jsou dále dva typy držáků, jeden pro umístění na kolo nebo motorku a dvojice držáků určené na rovný povrch, což může být skříňka v kuchyni, nebo zeď. Zejména držák na kolo je vyřešen velice zajímavým způsobem. Na spodní části se nachází zakulacená plocha, která se umístí na ráfek, na řídítka nebo prakticky na jakýkoliv válcovitý povrch. Na spodní straně plochy je pak gumová vrstva, která díky vysokému součiniteli tření zamezí prakticky jakémukoliv pohybu po obvodu ráfku. Celý držák se pak k ráfku připevní pomocí gumových kroužků, které jsou součástí balení (ve dvou velikostech). Ty se přichytí k výčnělkům nacházejících se ve všech čtyřech rozích spodní plochy.

Gumové kroužky jsou poměrně bytelné a mají malou vůli, díky tomu připevní držák ke kolu nebo motorce skutečně pevně. Pokud byste byli ke kroužkům přeci jen skeptičtí, poslouží i dodávané stahovací pásky, ty je však na rozdíl od kroužků nutné pro sundání držáku přeříznout. Držák na kolo má navíc ještě speciální modrou objímku, která zamezuje, aby se telefon na držáku otáčel. Po připnutí a zajištění iPhonu umístěném ve speciálním obalu je tak nutné stlačit objímku dolů, aby šel telefon opět pootočit a tedy vytáhnout.

Druhé dva držáky jsou pak určeny na aplikaci na jakýkoliv rovný povrch. Jedná se v podstatě pouze o hlavici zapadající do mechanismu opatřenou z druhé strany oboustrannou lepicí páskou 3M, díky které držák přilepíte prakticky na jakýkoliv povrch. Je však nutné mít na paměti, že držák je možné přilepit pouze jednou, proto je nutné si dobře rozmyslet, kam jej chcete umístit. Nicméně 3M lepicí pásku ale snadno seženete a po odstranění té původní můžete držák znovu aplikovat.

V krabici naleznete i několik malých návodů k použití včetně české verze, kterou má na svědomí distributor pro Českou republiku.

Praktické zkušenosti

Zkusil jsem samotný obal používat zhruba týden místo dosavadního bumperu. Nenosíte-li telefon v kapse od kalhot, vypouklá záda vám nebudou vadit, v ruce to prakticky nepoznáte. Obal je opravdu bytelný a věřím, že iPhone ochrání i při pádu z větší výšky, crashtest jsem však raději neprováděl. Problém ovšem nastane, pokud chcete obaly střídat a Quadlock Case používat jen pokud chcete telefon připnout na kolo nebo na zeď. iPhone jde do obalu skutečně natěsno a vyjmout ho je pak trochu problém.

To je na jednu stranu správně, protože máte jistotu, že i na kole v náročném terénu z něj nevypadne. Na druhou stranu musíte pak vynaložit skutečné úsilí, abyste ho potom dostali ven. Výrobce ukazuje způsob vyjmutí na videu, instrukce najdete i v tištěném návodu, nicméně já přes veškerou snahu neuspěl. Nakonec se mi to podařilo zcela jiným způsobem za použití nehtů a větší síly. Někteří uživatelé na internetových diskuzích na to prý museli po hodině snažení vzít šroubovák. Na druhou stranu jiní tvrdí, že s vyjímáním nemají problém, a to téměř bez použití větší síly. Těžko říci, zda tento problém je záležitostí ojedinělých kusů, nebo je třeba se naučit specifický grif.

[do action=“citace“]Po připnutí a zamčení telefonu do polohy můžete bez starostí vyjet i do těch nejextrémnějších terénů.[/do]

Jako držák na kolo je nicméně QuadLock Case asi nejlepší řešení, s kterým jsem se doposud setkal. Jakmile s trochou šikovnosti upevníte držák na ráfek nebo na řídítka pomocí gumových kroužků, drží jako přibitý. Je to právě díky gumovému povrchu na spodu držáku. Po připnutí a „zamčení“ telefonu můžete bez starostí vyjet i do těch nejextrémnějších terénů. Vyzkoušel jsem, jak budou na držák působit větší otřesy, dokonce jsem za obal kolo zvedl do výšky stejně jako člověk na propagačním videu, držák se ze své polohy ani nehnul. Vyndat telefon z držáku je pak záležitost stisknutí modré objímky směrem dolů a vytočení telefonu o 45 stupňů. Jednoduché, rychlé a funkční. Držák zůstává na kole a vám telefon v kapse.

Zbývající dva držáky na zeď se dají použít prakticky na jakýkoliv rovný povrch. Lepicí páska má opravdu silnou přilnavost a jen tak držák nestrhnete. Zkusil jsem jej aplikovat na kuchyňskou skříňku a ani při použití hrubší síly se ani náznakem nehnul. Mohl jsem tak do něj telefon bez problému vkládat a otáčet s ním, aniž bych se musel bát, že se ze skříňky odlepí. Nevýhodou je, jak už jsem zmínil výše, že držák můžete přilepit prakticky pouze jednou, pokud tedy nechcete shánět příslušnou lepicí pásku, stříhat ji do přesného tvaru a poté aplikovat.

Pokud z nějakého důvodu budete chtít držák přeci jen sundat, stačí pásku ze strany nahřát fénem. Nahříval jsem ji zhruba dvě minuty a s malou pomocí dřevěné špachtle šel držák krásně dolů, aniž by zanechal stopy lepidla na skříňce. Držák má uprostřed i díru pro šroub, můžete si jej alternativně přišroubovat ke skříňce nebo do zdi.

Výrobce udává, že se držák hodí i pro umístění iPhonu do auta, ovšem hodně bude záležet na tom, jak má váš vůz řešenou palubní desku. Měl jsem možnost vyzkoušet dvě auta, každé trochu jiného typu (Volkswagen Passat, Opel Corsa) a ani v jednom jsem nenalezl vhodné místo, kam by šel držák umístit, aby se dal telefon použít jako navigace. Zaprvé nebývá palubní deska rovná, nýbrž obloukovitá a zadruhé, v okolí volantu se zpravidla nenachází moc míst, kde by šel případně držák umístit tak, aby bylo na telefon dobře vidět. Užití v autě tak berte spíše s rezervou, vhodných automobilů pro takovou instalaci nebude takové množství.

[vimeo id=36518323 width=“600″ height=“350″]

Verdikt

Quadlock Case vyniká v kvalitě zpracování, na které si australský výrobce zakládá. Zamykací mechanismus je vyřešen opravdu dobře a umožňuje do budoucna použití i s dalšími zařízeními, ostatně připravuje se i verze pro iPad nebo universální adaptér, který půjde přilepit na jakýkoliv obal.

Výrobce nabízí několik sad, s podivem však nenajdete takovou, která by obsahovala pouze obal s držákem na kolo. Pokud toužíte právě po této kombinaci, bude pro vás nejvýhodnější námi testovaná sada Deluxe, která přijde na 1 690 Kč, základní Wall Mount Kit bez držáku na kola pak pořídíte za 990 Kč. Ačkoliv je pořizovací cena relativně vysoká, získáte za ni skutečně kvalitní držák, který vám udělá větší službu než podobné produkty od čínských OEM výrobců prodávané za pár set korun.

Quadlock Case Deluxe Kit i ostatní sady můžete zakoupit v obchodě Kabelmanie.cz, kterému zároveň děkujeme za zapůjčení produktu. Pokud máte k držáku jakýkoliv dotaz, neváhejte se zeptat v diskuzi.

[one_half last=“no“]

Výhody:

[checklist]
  • Kvalitní zpracování
  • Univerzální umístění
  • Pevné uchycení
  • Systém zámku[/checklist][/one_half]
[one_half last=“yes“]

Nevýhody:

[badlist]
  • Telefon se z obalu špatně vyjímá
  • Držáky na zeď na jedno použití
  • Pouze pro iPhone 4/4S
  • Cena[/badlist][/one_half]
Quadlock icon