Zavřít reklamu
iWant

Soccerinho jsem si prožila, říká Dagmar Šumská z Digital life productions

iWant

Na listopad letošního roku je naplánován start jednoho velkého herního titulu pro iOS s českým pozadím. Jedná se o 3D fotbalovou hru Soccerinho, o které nám prozradila některé detaily Dagmar Šumská, ředitelka společnosti Digital life productions.

soccerinhoFoto: Jiří Šiftař

Jak se žena jako Vy dostane do takovéto branže, k takovémuto projektu?

Přiznám se, že omylem (smích). Žila jsem dlouhá léta v zahraničí, konkrétně v Latinské Americe. Po návratu do Česka jsem se chtěla věnovat spíše marketingu. Při jednom projektu jsem ale potkala velice zajímavé lidi, kteří si s myšlenkou vytvořit hru pro mobilní telefony vážně pohrávali. Nejprve jsem se tomu bránila a odolávala, nakonec jsem ale podlehla a vůbec toho nelituji. Je to velká výzva.

Proč zrovna 3D fotbalová hra?

Když už jsem se do toho pustila, chtěla jsem dělat na něčem, co mi je blízké, něco, co mám ráda. V Latinské Americe je fotbal snad více než náboženství a není těžké mu tam propadnout. Na začátku projektu jsem si dala jediný cíl – hra musí hráče hlavně bavit a být originální. Chtěla jsem také hru spojit co nejvíce s realitou a s pouličními emocemi. Udělat něco, co vás po dohraní bude inspirovat a nutit jít si to zkusit zahrát ven i s vaší skutečnou mičudou.

Máte pravdu, že při testování mě hra opravdu pěkně vtáhla…

Tak to mám radost! Děláme na tom již dva roky. Měla jsem velké štěstí na tým profesionálů, bez kterých si tu práci vůbec nedovedu představit. Jsme všichni perfekcionisté a chceme udělat opravdu špičkovou hru bez jakýchkoliv kompromisů.

Startovací trailer vypadá také zajímavě, tajuplně.

Soccerinho je vlastně příběh chudého osmiletého kluka z pražského Josefova roku 1909, který najde v Čertovce kožený balón a podniká s ním různá dobrodružství. Trailer a hra celkově má evokovat to, že abyste se stal legendou, potřebujete mít na začátku cesty hlavně sen, vášeň, trochu štěstí, ale že pak už je to jen o tvrdé práci, trpělivosti a pevné vůli. Hra je takové propojení fotbalových her, ulice a muziky. Jsem ráda, že jsem se na spolupráci domluvila i se slovenským raperem Majkem Spiritem. Skvěle nám jeho muzika do našeho projektu zapadá. Prostě ulice tě buď stvoří, a nebo bohužel taky zničí.

[youtube id=“ovG_-kCQu3w“ width=“620″ height=“350″]

Samotná hra je však zatím velkou neznámou. Prozradíte našim čtenářům nějaké podrobnosti?

Snad zatím jen to, že engine pohánějící hru ve 3D a s maximálními možnostmi grafiky a technologie je Unity Pro včetně dalších komerčních nástaveb a modifikací. Softwarových nástrojů pro tvorbu je téměř 10 od 3D modelování, po dodatečné programování skriptů v jazyce C. Hra je  z pohledu hráče a je oproti standardům v této branži extrémně pestrá a kreativní. Máme tam 10 miniher jako např. fotbal/střelnice, fotbal/penalty, fotbal/golf, fotbal/basket… prostě spousta překážek a výzev jako v normálním životě a desítky postupových levelů s velmi zajímavým rozuzlením celého příběhu. Prozradím ještě to, že nejde o první a zároveň poslední díl. Celé je to plánované jako trilogie s tím, že dvojka vyjde v průběhu roku 2014 a bude ze Severní a Jižní Ameriky.

A kdy v App Store vyjde jednička – Soccerinho Prague 1909?

Pevně věřím, že na začátku listopadu tohoto roku. Už ladíme opravdu jen drobnosti. Trošičku nás teď zdržel nejen nový operační systém iOS 7 a kompatibilita s novými iPhony, ale i naše rozsáhlost hry, se kterou chceme využít každičký poslední kousek výkonu hardwaru telefonu pro docílení maximální autentičnosti a realističnosti herního systému.

Děkuji za rozhovor.