iWant

Spotify bude každý den servírovat nekonečný playlist s vaší oblíbenou hudbou

iWant

Zápolení Apple Music a Spotify k profitu všech uživatelů pokračuje a poslední novinku tento týden představila druhá jmenovaná hudební streamovací služba. Spotify nabízí další automaticky sestavovaný playlist Daily Mix, který vám tentokrát předloží vaší oblíbenou hudbu.

Po úspěchu s Discover Weekly a Release Radar vytvořilo Spotify další chytrými algoritmy generovaný playlist, který se jmenuje Daily Mix a bude fungovat opačně než dva výše zmíněné. Místo nové hudby se vám bude snažit předložit vaše nejoblíbenější skladby.

Uživatelé obdrží každý den jeden až šest Daily Mixů podle toho, jak často a kolik hudby poslouchají. Spotify bude tyto playlisty aktualizovat každých 24 hodin, aby maximálně vyhovovaly vkusu posluchače, ale často může jít jen o nepatrné změny a výměny.

Daily Mix má uživateli nabídnout prakticky nekonečný poslech té nejoblíbenější hudby od všech interpretů, které kdy na Spotify přehrál, a tak často odpadne potřeba sestavovat vlastní takové playlisty s oblíbenými skladbami. Od Spotify se jedná o odpověď na novou záložku „For You“ (Pro vás) v Apple Music, která funguje obdobně.

Prozatím najdou uživatelé Daily Mix pouze na iOS a Androidu, na ostatní platformy ho Spotify bude teprve rozšiřovat.

Zdroj: Spotify