Zavřít reklamu

Zápolení Apple Music a Spotify k profitu všech uživatelů pokračuje a poslední novinku tento týden představila druhá jmenovaná hudební streamovací služba. Spotify nabízí další automaticky sestavovaný playlist Daily Mix, který vám tentokrát předloží vaší oblíbenou hudbu.

Po úspěchu s Discover Weekly a Release Radar vytvořilo Spotify další chytrými algoritmy generovaný playlist, který se jmenuje Daily Mix a bude fungovat opačně než dva výše zmíněné. Místo nové hudby se vám bude snažit předložit vaše nejoblíbenější skladby.

Uživatelé obdrží každý den jeden až šest Daily Mixů podle toho, jak často a kolik hudby poslouchají. Spotify bude tyto playlisty aktualizovat každých 24 hodin, aby maximálně vyhovovaly vkusu posluchače, ale často může jít jen o nepatrné změny a výměny.

Daily Mix má uživateli nabídnout prakticky nekonečný poslech té nejoblíbenější hudby od všech interpretů, které kdy na Spotify přehrál, a tak často odpadne potřeba sestavovat vlastní takové playlisty s oblíbenými skladbami. Od Spotify se jedná o odpověď na novou záložku „For You“ (Pro vás) v Apple Music, která funguje obdobně.

Prozatím najdou uživatelé Daily Mix pouze na iOS a Androidu, na ostatní platformy ho Spotify bude teprve rozšiřovat.

Zdroj: Spotify

Šéfredaktor Jablíčkář.cz a uživatel jablečných produktů všeho druhu.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Tak tyto skvělé vychytávky jsou jedním z důvodů, proč jsem opustil Apple music. Spotify je prostě na objevování nové muziky a nyní i na mix oblíbené muziky na hony před apple music. A pokud člověk neposlouchá zrovna mainstream, tak se ta vzdálenost jenom zvětšuje.

  Taky me pripada, ze integrace iMusic do iTunes storu je uplne spatne. Cele to uz i tak neprehlednou situaci jeste vic zneprehlednuje.
  Navrhovani muziky taky celkem slusny a mensi umelci (CZ, USA, UK, FR) uz tam clovek taky najde.

  Přesně tak, naprosto s váma souhlasím. I já jsem kvůli tomu opustil Apple Music. Nehledě na kvalitu streamu a další vychytávky, které u Spotify oceňuji. Třeba crossfade a nebo ekvalizér, které u AM prostě nejsou…

  konecne, tohle mi na spotify chybelo. zkousim to od rana a finguje to skvele. navic krom radia mam nyni konecne moznost lajkovat a dislikovat skladby.

  Zní to skvěle. Ale buď koukám zle, a nebo se mi nedaří Daily Mix nalézt.. Musím aktualizovat aplikaci, nebo splnit něco konkrétního? Či kde, v jaké sekci máte Daily Mix Vy?

  Zatím to funguje jen na iOS a Androidu. Na desktop to dorazí později. Nicméně je možné, že to Spotify spustí u některých uživatelů o trochu později. Nebo v případě, že jste nový uživatel na Spotify, musíte počkat alespoň 14 dní, než stihne Spotify Daily Mix sestavit.

celý text

Čtěte více.