iWant

Spotify konečně dostane oficiální aplikaci pro Apple Watch. Vznikne ve spolupráci s nezávislým vývojářem

iWant

Hudební streamovací služba Spotify je velmi populární i mezi uživateli jablečných produktů, přestože Apple nabízí vlastní Music. Jednou z největších nevýhod Spotify nicméně pro mnoho lidí bylo, že nenabízelo aplikaci pro Apple Watch. To by se však mělo brzy změnit.

Vývojář Andrew Chang se před časem rozhodl, že situaci s neexistujícím klientem Spotify pro Watch vyřeší tak, že ho sám vytvoří. Z toho vznikla aplikace Spotty, později vzhledem k námitkám švédské firmy ohledně autorských práv a podobě s oficiální aplikací Spotify přejmenovaná na Snowy.

Ani aplikace Snowy se nicméně ještě do App Storu kvůli vyjednávání vývojáře se Spotify nedostala, a tak měli uživatelé hudební služby na hodinkách smůlu. Andrew Chang nicméně nyní na Redditu oznámil radostnou zprávu.

„Jsem nadšený, že mohu oznámit, že budu úzce spolupracovat se Spotify na vydání Snowy pro Apple Watch jako součást oficiální aplikace Spotify pro iOS,“ uvedl Chang. „Vývojářské nástroje Spotify umožnily vyvinout Snowy, ale už se nemohu dočkat, až aplikaci za pomoci zkušeností a nástrojů ve Spotify posunu na další úroveň.“

Nic konkrétního, jako například datum vydání, Chang neprozradil, ale vzhledem k tomu, že jeho klient pro Spotify by měl být víceméně připraven na vydání, nemuselo by to celé trvat příliš dlouho. Aplikace Snowy měla umět jak klasické ovládání hudby, tak také podporovat Siri a různé komplikace a zároveň ukládat písničky pro poslech offline.

Jakou měrou Spotify do vývoje hodinkové aplikace zasáhne, není jasné, nicméně je pozitivní, že se Švédové místo právního boje rozhodli s aktivním vývojářem spolupracovat, z čehož nakonec budou benefitovat především uživatelé služby.

Zdroj: AppleInsider