iWant

Traffic Rider – silničním pirátem na motorce

iWant
Warning: tempnam(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 419 Warning: unlink(): open_basedir restriction in effect. File() is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 445 Warning: tempnam(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 419 Warning: unlink(): open_basedir restriction in effect. File() is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 445

Vždy jsem byl velkým fanouškem závodních her. Oproti ostatním mě však bavily jen automobilové závody, motorky mi nikdy nic moc neříkaly. Nedávno jsem ale objevil hru Traffic Rider, která můj názor změnila. Dlouho jsem se totiž nesetkal s tak příjemným ovládáním, propracovanou grafikou a zajímavými úkoly.

Traffic Rider je nenáročná hra, kde v roli motorkáře musíte kličkovat mezi projíždějícími auty. Největším nepřítelem je pouze hustá doprava a šibeniční časové limity, za které musíte ujet určitý úsek cesty. Jako v každé správné závodní hře, ani zde nechybí pestrá garáž s vozovým parkem. Namísto automobilů na vás však čekají silné dvoukolové stroje, jež si můžete různě vylepšovat a designově upravovat.

Na začátku máte k dispozici jen obyčejný skútr, se kterým zvládnete první mise. Vřele doporučuji vylepšovat především výkon, který je nezbytný pro splnění úkolů. Začínáte také pouze s jedním odemknutým režimem, kariérou, další se otevřou až postupně. Později na vás čeká time trial, nekonečný mód a volná jízda.

Prvních pár misí rozhodně nebude žádný problém. Většinou musíte ujet pouze daný úsek v časovém limitu či projet branami tak, aby nevypršel stanovený časový limit. O poznání horší jsou však úkoly, kde musíte těsně míjet projíždějící auta. Osobně jsem se celkem zasekl na prvních deseti autech. Ovládat motorku na iPhonu nebo iPadu chce trochu cviku.

Jako u každé správné závodní hry, i zde se snadno můžete vybourat a s motorkářem se pořádně proletět. Proto rozhodně doporučuji zbytečně neriskovat a v případě potřeby raději použít brzdu. Samotné ovládání je velmi intuitivní a připomíná simulátor jízdy na motorce. Svůj stroj ovládáte pouze pomocí naklánění iPhonu či iPadu do stran. Pro plyn stačí naopak jen podržet pravý grip, tedy naprosto stejně jako u reálné motorky.

Po pár kolech se také odemknou různé vychytávky, například jízda po zadním kole. Osobně se mi velmi líbí detailní grafické zpracování motorky, včetně okolní krajiny a dálnice. Celkově si můžete vychutnat čtyřicet úrovní a za každou splněnou misi se vám přičítají peníze, za které nakupujete vylepšení. Zlepšuje se zároveň i váš motorkář.

V Traffic Rideru sice narazíte na plno in-app nákupů, ale líbí se mi, že si tyto vylepšení snadno vyjezdíte, aniž byste museli platit. Rozhodně nepotřebujete utrácet reálné peníze, abyste si Traffic Rider užili. Milovníkům motorek ho jednoznačně doporučuji. Držím palce a nezapomeňte, že máte i brzdy.

Traffic Rider
Traffic Rider
Developer: Soner Kara
Price: Free+