iWant

Timberman a štípání dřeva jako o život

iWant

Pokud jste v posledním týdnu navštívili App Store, jistě jste zaznamenali menší změnu v žebříčku nejstahovanějších aplikací v sekci zdarma. Na první místo se doslova vysekala retro hra Timberman, jež se velmi podobá podobnému bestselleru Flappy Bird.

[youtube id=“VXODe0Cg55g“ width=“620″ height=“350″]

Timberman je však v App Store už od začátku května letošního roku, ale až teprve zařazení samotným Applem do výběru Editor’s Choice vyneslo vývojáři za pouhé tři dny více jak 2,5 milionu stažení.

Celá hra sází na velmi jednuchý koncept, který má obrovský soutěžní a sebemotivační charakter, protože neustále překonáváte svůj vlastní rekord. V hlavní roli se vám představí sympatický dřevorubec, s nímž máte za úkol štípat strom. K dispozici k tomu máte pouze dvě možnosti sekání, a to buď zprava, či zleva. Fígl spočívá v tom, že musíte vždy v čas uhnout větvím, které se postupně objevují, jak strom zkracujete. Čím rychleji budete štípat, tím více časového limitu vám bude přibývat. Osobně jsem zkoušel i pomalý způsob štípání, ale většinou jsem byl buď v časové tísni či jsem neměl tak rychlé reakce a postřeh, jako když jsem se pokoušel štípat rychle.

timberman

Designové provedení se nese ve stylu retro kostičkových her, které jistě znáte z prvních herních konzolí. Ve hře máte možnost vidět i několik grafických provedení ve stylu změny ročních období či dne a noci. Když Timbermana porovnám s věhlasným Flappy Birdem, přijde mi to jako zcela identická hra. Stejný design, hratelnost a především vysoký potenciál návyku. Jediný rozdíl je v ovládání, místo létání nahoru a dolů ovládám dřevorubce povely doprava či doleva.

Hra mě též potěšila svým motivačním charakterem v tom, že když se budete hodně snažit a překonáte vždy určité skóre, odemkne se vám nový oblek pro dřevorubce či přímo různé nové postavy.

Celá hra je kompletně zdarma, jediné, co vás při hraní bude rušit, jsou reklamy. Pokud se jim už předem chcete vyhnout, máte možnost si v App Store zakoupit za necelé jedno euro Timberman Golden Edition.

[app url=https://itunes.apple.com/cz/app/timberman/id871809581?mt=8]