Zavřít reklamu

TV+ nabízí originální komedie, dramata, thrillery, dokumenty a dětské pořady. Na rozdíl od většiny ostatních streamovacích služeb však už služba neobsahuje žádný další katalog mimo vlastní tvorbu. Ostatní tituly jsou zde k dispozici ke koupi nebo pronájmu. V tomto článku se společně podíváme na novinky ve službě ke dni 4. února 2022, kdy zde máme trailer na dokumentární sérii o Lincolnovi, ale také seznam nominovaných na ceny BAFTA.

Lincoln’s Dilemma 

Apple zveřejnil oficiální upoutávku na nový čtyřdílný dokumentární seriál Lincoln’s Dilemma zachycující Abrahama Lincolna během jeho prezidentování. Dvouminutová upoutávka představuje výtvarné zpracování dokumentu a také některé novináře, pedagogy a vědce, kteří v něm budou vést komentáře. Premiéra dokumentu je naplánována na pátek 18. února.

Ceny BAFTA 

Filmová cena Britské akademie, označovaná také jako cena BAFTA je udělovaná každý rok Britskou akademií filmového a televizního umění. Jedná se o protějška amerického Oscara. Každoroční ceremonie se původně konala v dubnu nebo květnu, ale od roku 2002 se koná již v únoru, aby předstihla Oscary. Letos je její termín posunutý na 13. března. Produkce Apple TV+ zde má pět nominací, z toho tři pro film V rytmu srdce. Nominováni jsou: 

  • Nejlepší adaptovaný scénář: Sian Heder za film V rytmu srdce 
  • Nejlepší herečka v hlavní roli: Emilia Jones za film V rytmu srdce 
  • Nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli: Mahershala Ali za film Labutí píseň 
  • Nejlepší herec ve vedlejší roli: Troy Kotsur za film V rytmu srdce 
  • Nejlepší kamera: Bruno Delbonnel za film Macbeth

Afterparty na TikToku 

Apple TV+ se zapojuje do marketingové kampaně TikToku na podporu série The Afterparty a vyzývá uživatele, aby si zazpívali duet na fiktivní hit Do Wet. Sponzorovaný hashtag #DuetDoWet má už více než 85 milionů zhlédnutí a ty samozřejmě stále přibývají. Tato „vražedná“ komediální série se točí kolem smrti popové hvězdy jménem Xavier, která je také středobodem propagační kampaně. Afterparty je už v rámci platformy dostupné ke sledování, jeho premiéra byla v pátek 28. ledna.

Cha Cha Real Smooth 

Apple opět nakupoval na festivalu Sundance, díky kterému získal např. snímek V rytmu srdce. Cha Cha Real Smooth scenáristy a režiséra Coopera Raiffa ho však vyšel „jen“ na 15 milionů dolarů, což je o celých 10 milionů méně, než tomu bylo v předchozím případě. I tak ale šlo o nejvyšší částku zaplacenou na letošním ročníku festivalu. Na rozdíl od mnoha nedávných filmových transakcí společnosti Apple se jedná o akvizici dokončeného filmu, nikoli o dohodu o produkci nebo jeho vývoji. Jestli dohoda zahrnuje i uvedení snímku v kinech před samotným streamováním, není známo. Kdy se dočkáme premiéry v platformě také zatím uveřejněno nebylo. V hlavních rolích se zde představí Dakota Johnson a Leslie Mann.

Apple TV

O  TV+ 

Apple TV+ nabízí originální televizní pořady a filmy z produkce Applu v kvalitě 4K HDR. Obsah můžete sledovat na všech svých zařízeních Apple TV, ale i iPhonech, iPadech a počítačích Mac. K nově koupenému zařízení máte službu na 3 měsíce zdarma, jinak je její bezplatná zkušební doba 7 dní a poté vás měsíčně vyjde na 139 Kč. Ke sledování Apple TV+ nicméně nepotřebujete nejnovější Apple TV 4K 2.generace. Aplikace TV je k dispozici také na jiných platformách, jako jsou Amazon Fire TV, Roku, Sony PlayStation, Xbox a dokonce i na webu tv.apple.com. K dispozici je i ve vybraných televizorech Sony, Vizio atd. 

.