Zavřít reklamu

Pokud nevíte, na co o víkendu koukat, tak vám přinášíme žebříček Netflix TOP 5 v České republice k 28. květnu 2021. Na první příčce je žhavá novinka od Zacka Snydera Armáda mrtvých, následuje slovenská Amnestie. Ze seriálů vede třetí série Jurského světa s podtitulem Křídový kemp. Žebříček každý den sestavuje server FlixPatrol.

Filmy 

1. Armáda mrtvých / Army of the Dead
(hodnocení na ČSFD 54 %
) 

Las Vegas zaplaví nemrtví a parta žoldáků vsadí všechno na jednu kartu, když se odhodlá k největší loupeži v dějinách uprostřed karanténní zóny. To nabízí prostor nejen pro humorné scény, ale samozřejmě i přísun pořádně akční zábavy. Na režisérské křeslo usedla legenda žánru Zack Snyder, jehož prvotina Úsvit mrtvých má už status kultovního bijáku.

2. Amnestie / Amnesty
(hodnocení na ČSFD 66 %
) 

Už za socialismu se začíná odvíjet příběh, který revoluce zrychlí a který vyvrcholí během krvavých událostí největší vězeňské vzpoury u nás. Rozsáhlé amnestie prezidenta Václava Havla ze zimy 1990 se řady těžkých zločinců v leopoldovské věznici netýkaly. Ti se proto vzbouřili a na téměř dva týdny celou věznici obsadili.

3. Padesát odstínů šedi / FiftyShades of Grey
(hodnocení na ČSFD 41 %
) 

Tichá a nenápadná studentka anglické literatury Anastasia je pověřena připravit rozhovor do studentského časopisu s úspěšným podnikatelem Christianem Greyem. Už během prvního setkání mezi nimi přeskočí jiskra. Přestože se ji Grey svým chladným a odměřeným chováním snaží odradit, má ho plnou hlavu, což ještě prohloubí jejich další pracovní setkání. V hlavních rolích erotického dramatu se představí Dakota Johnson a Jamie Dornan.

4. Rodina na baterky / TheMitchells vs. The Machines
(hodnocení na ČSFD 80 %) 

Nesmírně talentovaná, leč trochu samotářská Katie Mitchellová je přijata na vysokou školu svých snů. Plány na odlet jí však překazí její táta Rick, svérázný milovník přírody, který rozhodne, že spolu se zbytkem rodiny Katie na vysokou školu odvezou, aby se ještě vzájemně naposledy užili. Tento animáč pobaví nejen děti, ale i dospělé, kteří se v něm jistě najdou.

5. Žena v okně / TheWoman in the Window
(hodnocení na ČSFD 54 %)

Kvůli agorafobii se drží doma, ale posedlost novými sousedy jí nedá spát – psycholožka, co se snaží vyřešit brutální zločin, který na vlastní oči viděla z okna. Jedná se o nové zpracování známého díla od Alfreda Hitchcocka z roku 1954 Okno do dvora. V hlavní roli se zde představí Amy Adams, Gary Oldman, Julianne More nebo Jennifer Jason Leigh.

Seriály

1. Jurský park: Křídový kemp / JurassicWorld: Camp Cretaceous
(hodnocení na ČSFD 69 %
)

Šest teenagerů, kteří si přijeli užít dobrodružství v táboře na druhé straně Mlžného ostrova, musí začít spolupracovat, aby přežili dinosaury, kteří ostrov pustoší. Aktuálně je k dispozici třetí série čítající na 10 nových dílů.

2. Sexify
(hodnocení na ČSFD 65 %
) 

Studentka s mizivými milostnými zkušenostmi vymýšlí s partou kámošek inovativní sex appku. Aby uspěly mezi tvrdou konkurencí, musí ale zkoumat znepokojivý svět intimity. Tato polská série čítá na 8 epizod a pokud byste ji dali na jeden zátah, vydrží vám na téměř 6 hodin.

3. Kdo zabil Saru? / WhoKilled Sara?
(hodnocení na ČSFD 64 %
) 

Álex chce za každou cenu prokázat, že na něho hodili sestřinu vraždu, a neváhá se mstít. Rozhodne se vytáhnout na světlo mnohem víc než jen skutečného pachatele. První série o deseti dílech vám vydrží hned na 12 a půl hodiny, což je pořádná porce zábavy.

4. Světlo a stíny / Shadowand Bone
(hodnocení na ČSFD 74 %
) 

Když mladá bojovnice projeví kouzelné schopnosti, které by mohly sjednotit její svět, začnou proti ní kout pikle temné síly. 8 epizod tohoto akčního, drama a fantazy seriálu, který vychází z knižní předlohy, vám vydrží na 7 hodin.

5. Jupiter’sLegacy
(hodnocení na ČSFD 64 %
) 

První generace superhrdinů se skoro sto let starala o to, aby byl svět v bezpečí. To samé se teď očekává od jejich dětí. Nečekejte zde nic jako jsou Avengers nebo Liga spravedlnosti, pokud ale máte rádi superhrdinskou tématiku, zatím uveřejněných 8 epizod vám vydrží na 6 hodin.

Zdroj popisů k filmům a seriálům pochází z ČSFD.

Zdroj: flixpatrol.com

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více