Zavřít reklamu

Apple představil svou první Apple TV již před 14. lety. Tehdy byl svět úplně jiný. Netflix fungoval ještě jako pronajímatel nosičů DVD, které posílal poštou a Apple začínal s distribucí několika málo filmů a televizních pořadů v jeho iTunes. Dnes je Netflix lídrem služeb streamujících video obsah a Apple už má své Apple TV+. Jeho smart box má ale smysl, i když máte chytrou televizi. 

Pokud uvažujete o koupi Apple TV 4K 2. generace, přičemž ale vlastníte smart TV, těchto 6 bodů vás buď přesvědčí k tomu, že se vám investice vyplatí, nebo naopak utvrdí, že smart box Applu vlastně nepotřebujete. Už mnohé chytré televize nabízejí přístup i k obsahu Applu v rámci jeho Apple TV+ a umí i AirPlay 2, něco jim ale pořád chybí. Co to je, najdete v následujícím výčtu.

Univerzální aplikace 

Ačkoli může mít vaše inteligentní televize všechny streamovací služby, které byste mohli chtít sledovat, nemusí to nutně platit pro většinu vašich oblíbených aplikací, které používáte na iPhonu a iPadu. Vzhledem k tomu, že je tvOS odnož iOS, přímo se nabízí mít sjednocený zážitek z aplikace tím, že je k dispozici i v televizi.

Typicky se může jednat třeba o některý z vašich oblíbených titulů na počasí. To vám díky synchronizaci na cloudu poskytne stejné informace ve vámi předem zadaných místech jak v mobilním zařízení, tak televizi. To samozřejmě platí i pro jiné tituly a také různé hry.

Apple Arcade 

V rámci předplatného můžete z Apple TV udělat herní konzoli. To tedy v uvozovkách, protože tituly nedosahují takových kvalit a ani jich není tolik, jako na „dospělých“ konzolích. I tak, pokud vás vezme nějaká hra za srdce na iPhonu nebo iPadu či dokonce i počítači Mac, můžete ji hrát i na Apple TV – bez reklam a mikrotransakcí. Hrát můžete přes ovladač, iPhone, ale i jiný konzolový ovladač podporovaný systémem, kterým je třeba i ten od Xboxu. Jste-li nenáročný hráč, budete spokojeni.

HomeKit 

Pokud jste již pronikli do chytré domácnosti, můžete Apple TV nastavit jako její centrum. Tuto možnost navíc nabízí už jen iPad nebo HomePod. A k tomu je zde funkce HomeKit Secure Video, takže se může jednat o ideální zařízení při používání bezpečnostních kamer s podporou této platformy. Můžete tak sledovat svůj oblíbený pořad, a přitom mít pořád přehled o tom, co se kde kolem vašeho domu šustne.

Soukromí 

Většina výrobců inteligentních televizorů není na soukromí tak vysazená, jako Apple. To znamená, že existuje velká šance, že vás vaše inteligentní televize jistým způsobem špehuje a vše hlásí zpět výrobci (s ohledem na její používání). Umožňují to samozřejmě vypnout, jen je to ve výchozím nastavení téměř vždy povoleno a dohledání deaktivace nemusí být vždy úplně jednoduché. Se silným zaměřením společnosti Apple na soukromí máte téměř zaručeno, že mu vaše Apple TV nebude hlásit vůbec nic. A to ani ostatním používaným aplikacím, protože i tvOS 14.5 obsahuje funkci transparentního sledování, které je známé především z iOS 14.5.

Spořič obrazovky z fotek na iCloudu 

Spousta chytrých televizorů nabízí spořiče obrazovky s fotografiemi, ale pouze Apple TV vám umožní používat spořič obrazovky pro fotografie, které jsou již ve vaší knihovně fotografií na iCloudu. Můžete zde dokonce použít i sdílené fotoalbum na iCloudu, do kterého přidávají obsah také ostatní členové rodiny nebo přátelé.

Dálkové ovládání 

Nový ovladač Siri Remote se skvěle drží a má ideální počet tlačítek a ovládacích prvků, které zajišťují intuitivní procházení uživatelského prostředí tvOS. Různá gesta dostupná na ovládacím panelu, tedy horním kruhovém ovladači, jsou praktická a urychlují celkovou interakci. Nejlepší na tom ale je, že tvOS vám umožní spárovat jakékoli infračervené dálkové ovládání, takže můžete používat i to k televizi, pokud vám vyhovuje více.

.