Zavřít reklamu

Již od pondělka si majitelé chytrých hodinek od Applu mohou užívat novou verzi operačního systému watchOS. Operační systém watchOS 8 nabízí spoustu novinek, vylepšení a nových funkcí. S těmi základními jste se jistě již stihli pořádně seznámit, v dnešním článku si představíme deset dalších skvělých funkcí.

Kontakty

Operační systém watchOS 8 nabízí ještě lepší možnosti při kontaktování druhých lidí. Na svých Apple Watch nyní najdete aplikaci Kontakty, která vám usnadní nejen kontaktování vybrané osoby, ale také sdílení kontaktů, jejich úpravy, nebo třeba přidání nového kontaktu přímo na Apple Watch.

Upozornit na zapomenutí

Zapomenout někde iPhone není jistě nic příjemného. Někteří z nás mají k zapomínání větší sklon, a právě těmto uživatelům se Apple ve watchOS 8 snaží vyjít zavedením funkce, v jejímž rámci vás vaše chytré hodinky upozorní na to, že jste na místě zapomněli telefon. Na Apple Watch spusťte aplikaci Najít zařízení. Klepněte na název zařízení, u kterého chcete aktivovat upozornění, a zvolte Upozornit na zapomenutí.

Sdílení z Fotek

Operační systém watchOS 8 nabízí také mnohem lepší, rychlejší a pohodlnější práci s fotkami. V přepracovaných nativních Fotkách na vašich Apple Watch nyní najdete nejen výběr vzpomínek a doporučených fotografií, ale také možnosti sdílení vybraných snímků. Stačí u dané fotografie klepnout v pravém dolním rohu na ikonku sdílení.

Režim Soustředění

Stejně jako u ostatních Apple zařízení můžete také u vašich Apple Watch s příchodem nové verze operačního systému aktivovat a využívat režim Soustředění. Soustředění můžete na Apple Watch zapnout tak, že aktivujete Ovládací centrum a klepnete na ikonku půlměsíce. Poté stačí už jen vybrat požadovaný režim.

Nastavení více minutek

Nemožnost nastavení více minutek najednou se sice může zdát na první pohled jako maličkost, spoustě uživatelů ale tento nedostatek dlouhodobě vadil. Ve watchOS 8 si konečně můžete nastavit libovolný počet minutek. Postup je jednoduchý – spusťte minutku a vyberte první časomíru. Poté vlevo nahoře klepněte na šipku zpět a vyberte další odpočet.

Portréty na ciferníku

Ciferník vašich Apple Watch si nyní můžete vyzdobit také portrétními fotografiemi. Na spárovaném iPhonu spusťte nativní aplikaci Watch a klepněte na Galerie ciferníků. Zvolte Portréty, vyberte až 24 fotografií v portrétním režimu a klepněte na Přidat.

Přizpůsobení Mindfulness funkcí

V operačním systému watchOS 8 došlo k přepracování nativního Dýchání. Tato aplikace nyní nese název Mindfulness, a kromě dechových cvičení nabízí také možnost cvičení mysli. Pokud chcete tuto aplikaci využívat, můžete si nastavit délku cvičení. Spusťte aplikaci Mindfulnessaa na kartě cvičení klepněte vpravo nahoře na ikonku tří teček. Klepněte na Délka a zvolte požadovanou dobu cvičení.

Lepší psaní zpráv

Díky watchOS 8 se pro vás psaní zpráv z vašich Apple Watch stane mnohem pohodlnějším a efektivnějším. Na jednom místě zde najdete nástroje pro ruční psaní, přidávání emoji i mazání textu. V textu zprávy se můžete také rychle a pohodlně pohybovat za pomoci otáčení digitální korunky.

Sdílení hudby

Používáte hudební streamovací službu Apple Music? Pak vás jistě potěší, že v operačním systému watchOS 8 máte možnost přímého sdílení skladeb prostřednictvím zpráv nebo mailu. Stačí jen vybrat skladbu, klepnout na tři tečky a zvolit Sdílet skladbu.

Dechová frekvence ve spánku

Apple v operačním systému watchOS 8 nově ke sledování spánku přidal také funkci sledování dechové frekvence ve spánku. Pro její kontrolu spusťte na spárovaném iPhonu nativní aplikaci Zdraví, vpravo dole klepněte na Prohlížení -> Spánek, a zhruba v polovině obrazovky najdete sekci Dechová frekvence – Spánek.

.