Zavřít reklamu

Již od pondělka si majitelé chytrých hodinek od Applu mohou užívat novou verzi operačního systému watchOS. Operační systém watchOS 8 nabízí spoustu novinek, vylepšení a nových funkcí. S těmi základními jste se jistě již stihli pořádně seznámit, v dnešním článku si představíme deset dalších skvělých funkcí.

Kontakty

Operační systém watchOS 8 nabízí ještě lepší možnosti při kontaktování druhých lidí. Na svých Apple Watch nyní najdete aplikaci Kontakty, která vám usnadní nejen kontaktování vybrané osoby, ale také sdílení kontaktů, jejich úpravy, nebo třeba přidání nového kontaktu přímo na Apple Watch.

Upozornit na zapomenutí

Zapomenout někde iPhone není jistě nic příjemného. Někteří z nás mají k zapomínání větší sklon, a právě těmto uživatelům se Apple ve watchOS 8 snaží vyjít zavedením funkce, v jejímž rámci vás vaše chytré hodinky upozorní na to, že jste na místě zapomněli telefon. Na Apple Watch spusťte aplikaci Najít zařízení. Klepněte na název zařízení, u kterého chcete aktivovat upozornění, a zvolte Upozornit na zapomenutí.

Sdílení z Fotek

Operační systém watchOS 8 nabízí také mnohem lepší, rychlejší a pohodlnější práci s fotkami. V přepracovaných nativních Fotkách na vašich Apple Watch nyní najdete nejen výběr vzpomínek a doporučených fotografií, ale také možnosti sdílení vybraných snímků. Stačí u dané fotografie klepnout v pravém dolním rohu na ikonku sdílení.

Režim Soustředění

Stejně jako u ostatních Apple zařízení můžete také u vašich Apple Watch s příchodem nové verze operačního systému aktivovat a využívat režim Soustředění. Soustředění můžete na Apple Watch zapnout tak, že aktivujete Ovládací centrum a klepnete na ikonku půlměsíce. Poté stačí už jen vybrat požadovaný režim.

Nastavení více minutek

Nemožnost nastavení více minutek najednou se sice může zdát na první pohled jako maličkost, spoustě uživatelů ale tento nedostatek dlouhodobě vadil. Ve watchOS 8 si konečně můžete nastavit libovolný počet minutek. Postup je jednoduchý – spusťte minutku a vyberte první časomíru. Poté vlevo nahoře klepněte na šipku zpět a vyberte další odpočet.

Portréty na ciferníku

Ciferník vašich Apple Watch si nyní můžete vyzdobit také portrétními fotografiemi. Na spárovaném iPhonu spusťte nativní aplikaci Watch a klepněte na Galerie ciferníků. Zvolte Portréty, vyberte až 24 fotografií v portrétním režimu a klepněte na Přidat.

Přizpůsobení Mindfulness funkcí

V operačním systému watchOS 8 došlo k přepracování nativního Dýchání. Tato aplikace nyní nese název Mindfulness, a kromě dechových cvičení nabízí také možnost cvičení mysli. Pokud chcete tuto aplikaci využívat, můžete si nastavit délku cvičení. Spusťte aplikaci Mindfulnessaa na kartě cvičení klepněte vpravo nahoře na ikonku tří teček. Klepněte na Délka a zvolte požadovanou dobu cvičení.

Lepší psaní zpráv

Díky watchOS 8 se pro vás psaní zpráv z vašich Apple Watch stane mnohem pohodlnějším a efektivnějším. Na jednom místě zde najdete nástroje pro ruční psaní, přidávání emoji i mazání textu. V textu zprávy se můžete také rychle a pohodlně pohybovat za pomoci otáčení digitální korunky.

Sdílení hudby

Používáte hudební streamovací službu Apple Music? Pak vás jistě potěší, že v operačním systému watchOS 8 máte možnost přímého sdílení skladeb prostřednictvím zpráv nebo mailu. Stačí jen vybrat skladbu, klepnout na tři tečky a zvolit Sdílet skladbu.

Dechová frekvence ve spánku

Apple v operačním systému watchOS 8 nově ke sledování spánku přidal také funkci sledování dechové frekvence ve spánku. Pro její kontrolu spusťte na spárovaném iPhonu nativní aplikaci Zdraví, vpravo dole klepněte na Prohlížení -> Spánek, a zhruba v polovině obrazovky najdete sekci Dechová frekvence – Spánek.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Myslím, že zde píšete buď polopravdy nebo moc nevíte, o čem píšete. Nic ve zlém. Podle všeho to půjde pouze na AW LTE. Ne jak zde hovořilte obecně o AW a matete tím lidi. Velmi rád se budu mýlit a omluvím se vám. Snad bude brzy reakce. Hezký den.

  Dobrý den, tak úplně bohužel nechápu, kam tím míříte. Všechny funkce v tomto článku jsou k dispozici ve watchOS 8, což znamená, že je může využívat každý jedinec, který vlastní takové Apple Watch, na které bude možné watchOS 8 nainstalovat. Je úplně jedno, zdali mají hodinky LTE či nikoliv, nic to na funkcích nemění.

  Dobré ráno, možná jsem byl včera moc příkrý, ale zkoušel jsem to již vícekrát (XS a AW4), ale když např. někde nechám iPhone a odejdu, tak na AW žádné oznámení. Bylo by fajn, kdyby to fungovalo, ale zatím nic. Zkoušel jsem také, když byly AW4 připojeny k nějaké Wi-Fi síti-a nic (zatím pouze jednou-budu ještě zkoušet). Proto se obávám, jestli funkce “Upozornění na zapomenutí” nebude fungovat pouze u AW LTE. Hezký den.

  Dobrý den, zkuste se na Apple Watch v aplikaci Najít zařízení -> Oznámení -> Upozornit na zapomenuti podívat, jestli nemáte nastavenou výjimku na Vaše bydliště nebo práci. Pokud jste funkci zkoušel například doma a měl jste nastavenou tuto výjimku, je možné, že právě to bylo důvodem, proč Vám nefungovala.

  Dobrý den, děkuji za vaši reakci. Nastavení vč. polohových služeb je OK. Zkoušel jsem tuto funkci v práci a nefunguje to. A nemám nyní nastavenou žádnou výjimku. Rád bych se zeptal – vy jste zkoušela tuto funkci tak, že jste na nějakém místě nechala iPhone, odešla jste a pak jste dostala oznámení na AW ? Děkuji.

  Reakce zatím žádné…
  Rád bych se přesto zeptal, zda- li tedy máte nějaké konkrétní zkušenosti s funkcí „Upozornění na zapomenutí“. Zajímá se toto téma obecně, nyní především situace výše uvedená – tzn. že jste na nějakém místě zanechali např. iPhone, odešli jste a pak jste dostali o tomto oznámení na AW ?
  Moc děkuji předem za vaše zkušenosti a za vaši reakci.
  Přeji hezký den.

celý text

Čtěte více.