Zavřít reklamu
iWant

15 hlavních novinek v druhé betě iOS 12

iWant

Včera večer poslal Apple mezi vývojáře druhé beta verze nových systémů iOS 12, watchOS 5, macOS 10.14 Mojave a tvOS 12. Bety však přinesly nejenom opravy chyb a celkové zlepšení stability systému, ale také několik novinek. Například díky watchOS 5 beta 2 si vývojáři mohou poprvé na Apple Watch vyzkoušet funkci Walkie-Talkie, tedy obdobu vysílačky, která je zároveň i jednou z hlavních novinek systému. Pozadu nezůstal ani iOS 12, jenž byl taktéž obohacen o několik nových funkcí.

Kromě designových úprav uživatelského rozhraní, kdy se přepracování dočkaly různé ikony a změnily se například i proporce a umístění jednotlivých prvků, přinesl iOS 12 beta 2 několik zajímavých vylepšení. Například do funkce Čas u obrazovky přibyla slibovaná možnost nastavení z pozice rodiče a tudíž i přehledy o čase, který u obrazovky tráví děti, včetně možnosti nastavit limity a omezení pro aplikace. Apple také výrazně zlepšil odezvu animací, případně úplně změnil jejich průběh, a opravil problém s GPS, která nefungovala korektně a při navigaci zůstávala pozice stále na stejném místě.

Nová beta jistě potěší i všechny majitele iPadu, protože nyní se všechny aplikace přizpůsobené primárně pro iPhone, zobrazují na obrazovce tabletu ve velikosti iPhonu 6, nikoli již iPhonu 5, jako tomu bylo doposud. Vývojářům se navíc v kódech systému podařilo objevit zmínky o nadcházející generaci Apple Watch – jednotlivé modely jsou v konfiguračních souborech označeny jako Watch4,1, Watch4,2, Watch4,3 a Watch4,4.

15 hlavních novinek v iOS 11 beta 2:

 1. Některým uživatelům přibyla haptická odezva při odemknutí iPhonu 7/8 skrze Touch ID
 2. GPS funguje bezproblémově
 3. Do záložky Účet v App Store přibyla nová položka Personalization, kde lze spravovat zakoupené aplikace, předplatná, předobjednávky i hodnocení a recenze
 4. V aplikaci Hudba funguje 3D Touch i na aktuálně přehrávané skladbě
 5. Sekce Baterie v Nastavení nově nabízí přehlednější grafy pro stav baterie i aktivitu
 6. V sekci Oznámení v Nastavení je nově položka Návrhy Siri, kde lze deaktivovat návrhy úkonů u jednotlivých aplikací
 7. Funkce Čas u obrazovky nabízí při prvním otevření novou úvodní obrazovku
 8. Čas u obrazovky je nově možné nastavit z pozice rodiče a kontrolovat dobu, kterou děti stráví u obrazovky
 9. Sekce Mobilní data nyní shromažďuje všechna nastavení operátora
 10. Zcela nové rozhraní pro odemknutí SIM karty
 11. Při prvním otevření aplikace diktafon se zobrazí nová úvodní obrazovka
 12. Funkce Time Travel se přesunula z aplikace Watch do aplikace Hodiny
 13. Na iPadu se nově v pravém horním rohu objevuje indikátor pro ovládací centrum stejně jako na iPhonu X
 14. Všechny iPhone-only aplikace (například Instagram) se nyní na iPadu zobrazují ve velikosti obrazovky iPhonu 6 nikoli iPhonu 4, jako tomu bylo doposud
 15. Vývojáři v kódech systému objevily zmínky o nadcházející generaci Apple Watch

Pokud vás zajímají i ty nejmenší změny, jež se s příchodem druhé bety iOS 12 v systému udály, pak nevynechte desetiminutové video od EverythingApplePro, které shrnuje více jak 70 novinek.