iWant

8 hlavních novinek ve třetí betě iOS 12

iWant

Apple včera pro registrované vývojáře vydal třetí beta verze svých systémů iOS 12, watchOS 5, macOS 10.14 Mojave a tvOS 12. Nové bety přinesly nejenom opravy chyb, jež sužovaly předchozí verze, ale také několik významných novinek. Největšího množství změn se opět dočkal iOS 12, proto si pojďme shrnout ty nejvýznamnější z nich.

Pomineme-li opravy chyb a různé designové změny uživatelského rozhraní či upravené animace, pak iOS 12 Beta 3 přináší něco málo přes půltuctu novinek. Mezi ty hlavní se řadí sdílení odkazu na fotografie z aplikace Fotky nebo například možnost smazat na iPadu všechny notifikace dlouhým stiskem. Změnou prošly i Apple Maps, jež nyní v některých oblastech nabízí detailnější podklady (více jsme psali zde). Seznam všech hlavních novinek naleznete níže.

Hlavní novinky v iOS 12 Beta 3:

  1. Smazání všech oznámení nyní funguje i iPadech, tedy bez 3D Touch – stačí jen podržet prst na ikoně křížku
  2. Nové, detailnější Apple Maps v některých oblastech
  3. Do iMessage přibyly další samolepky a animace z aplikace Cvičení
  4. V aplikaci Poznámky je v menu pro sdílení nově možné odesílat odezvu na rukopis, čímž Applu pomůžete s vylepšováním rozpoznávání rukopisu
  5. Graf stavu baterie v Nastavení –> Baterie nyní reflektuje aktivovaný režim nízké spotřeby
  6. V nastavení Apple ID přibyla volba pro sdílení polohy
  7. V aplikaci Fotky můžete nově snadno sdílet odkaz na fotografii. Stačí jen vybrat snímek, kliknout na ikonu sdílení a zvolit Zkopírovat odkaz. Odkaz pak můžete poslat komukoli, kdo si chce fotografii prohlédnout nebo stáhnout. Sdílet lze takto i několik fotografií najednou.
  8. Smazat notifikace nyní můžete jedním tahem (doposud bylo v iOS 12 nutné provést tah a kliknout na Smazat)