Zavřít reklamu
iWant

watchOS 5 Beta 2 poprvé přináší funkci vysílačky

iWant

Společnost Apple včera večer zveřejnila novou verzi všech svých současných betaverzí jednotlivých operačních systémů, které dorazí za několik měsíců. Vývojáři (resp. ti, co mají do bety přístup), tak mohou stahovat nové verze iOS 12, watchOS 5 či macOS 10.14. Ještě večer se na webu začaly objevovat první větší změny, které s novými updaty dorazily. Tentokrát nejvíce potěšíme majitele chytrých hodinek Apple Watch.

Ti si však také museli protrpět své, neboť první beta watchOS 5 byla krátce po uvedení stažena z oběhu, neboť občas způsobovala poškození zařízení. Apple však problém vyřešil a ani nová beta na něj očividně netrpí. Včera vydaná verze přichází s jedním z větších taháků, které Apple představoval na keynote před dvěma týdny.

Ve watchOS 5 Beta 2 si budou moci uživatelé konečně vyzkoušet režim vysílačky (walkie-talkie). V systému watchOS jde o speciální aplikaci, po jejímž otevření se vám zobrazí seznam kontaktů, kterým můžete nějaký vzkaz nahrát a odeslat. Stačí si jen vybrat jméno, namluvit vzkaz a odeslat, resp. počkat na odpověď. Adresátovi se na hodinkách zobrazí notifikace s možností přijetí namluvené zprávy. Jakmile dojde k prvnímu potvrzení propojení, celý systém funguje jako běžné vysílačky bez potřeby cokoliv potvrzovat nebo na přenos dat čekat.

Redaktoři zahraničních serverů již tuto novinku vyzkoušeli a prý funguje bezvadně. Kvalita přenosu je velmi dobrá a funkčně s novým režimem nejsou také žádné problémy. Aplikace walkie-talkie umožňuje vypnutí notifikací či úplné vypnutí této funkce, po kterém nebudete k dosažení. Detaily z uživatelského rozhraní si můžete prohlédnout na obrázcích níže. Kromě této novinky se s ohledem na Apple Watch objevily nějaké nové informace také v iOS 12. Zde se hluboko v systému podařilo najít informace o nadcházejících modelech. O nic konkrétního nejde, jediné co se v logu objevilo, jsou čtyři odlišné kódy pro nadcházející Apple Watch. V září se tak dočkáme čtyř odlišných modelů.

Zdroj: Macrumors