Zavřít reklamu

Už pár týdnů se v kuloárech spekuluje o tom, že Apple připravuje vlajkový MacBook Pro s 16palcovým displejem. Nový model by si měl odbýt debut už letos v říjnu a spolu s tím, jak se blíží jeho premiéra, se o notebooku dozvídáme více detailů. Nově například vyplula na povrch informace o jeho ceně a také o dalších exkluzivitách, které nabídne.

Kromě uhlopříčky by mělo také narůst rozlišení displeje, a tak nový 16″ MacBook Pro má být vybavený LCD displejem s rozlišením 3072×1920 pixelů. Pro srovnání, současný 15palcový model disponuje panelem s rozlišením 2880×1800 obrazových bodů. Navýšení rozlišení je vcelku logický krok, protože tím se Applu podaří zachovat jemnost displeje na 227 pixelech na palec.

Šestnáctipalcový MacBook Pro má být také vůbec prvním počítačem od Applu, který nabídne kompletně přepracovanou klávesnici nůžkového typu. S touto informací dnes přišel známý a uznávaný analytik Ming-Chi Kuo a nutno podotknout že koresponduje s již dříve zveřejněnou zprávou, že se Apple hodlá zbavit problémových klávesnic s motýlím mechanismem. Dobrou zprávou je, že novou klávesnicí hodlá společnost osadit všechny MacBooky ve své nabídce, a to hned o rok později, tedy v roce 2020.

MacBook Pro s 16″ displejem se má logicky stát vrcholem nabídky přenosných počítačů v portfoliu Applu. Tomu bude odpovídat i cena, která se podle zdrojů zahraničního serveru Economic Daily News u základní konfigurace vyšplhá ke 3000 dolarů. Po přepočtu a přičtení poplatků lze očekávat, že na tuzemském trhu vyjde novinka přibližně na 80 tisíc korun. Cena vyšší konfigurace se pak může dostat až na sto tisíc korun. Pro srovnání, cena současného 15″ MacBooku Pro startuje na 70 000 Kč.

13-16-inch-macbook-pro-air-trio
.