Zavřít reklamu

Už prakticky od představení Apple Watch čekáme na to, než Google konečně uvede své řešení chytrých hodinek. A právě letos je ten rok, kdy se má vše změnit, protože už víceméně známe podobu jeho Pixel Watch a i něco z jejich funkcí. Nedá se ale s jistotou říci, jestli bude hned první generace úspěšná. 

První Apple Watch byly představeny v roce 2015 a prakticky definovaly to, jak by měly chytré hodinky vypadat. S postupem let se z nich staly nejprodávanější hodinky světa, a to napříč celým segmentem, ne tedy jen v omezeném rybníčku chytrých řešení. Konkurence zde sice je, ale na skutečně masový úspěch teprve čeká.

Pixel Watch by měly disponovat mobilní konektivitou a vážit 36 g. První hodinky Googlu by jinak měly mít 1 GB operační paměti, 32GB úložiště, funkci sledování srdečního tepu, Bluetooth 5.2 a mohly by být dostupné v několika velikostech. Softwarově je bude pohánět systém Wear OS (zřejmě ve verzi 3.1 nebo 3.2). Představeny budou údajně v rámci vývojářské konference Googlu, která se koná se 11. a 12. května, nebo až koncem měsíce.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více