Zavřít reklamu

Když navštívíte App Store, zvolíte záložku Hry a sjedete skoro až dolů, najdete zde nabídku Předobjednávka. Ta po dlouhou dobu vnadila na tři herní tituly, které byly aktuálně vydány. Jedná se o Project CARS GO, Crash Bandicoot: On the Run! a Underdogs. Všechny tyto 3 nejočekávanější hry na iPhone za poslední týdny ale nemusí zcela splnit vaše očekávání.

Project CARS GO

Jestli jste se těšili na čistokrevné závodění, asi jste nemohli být více zklamaní. Zde se totiž závodí až na druhé koleji. Hra vás hned po úvodu zasype takovým množství nabídek, že se z toho budete dlouho vyhrabávat. A když nakonec dojde i na klání na trati, zjistíte, že svůj sporťák vlastně ani neovládáte. Hra vyzdvihuje ovládání jednou rukou, ale „na stojáka“ ji hrát nemůžete, takže stejně potřebujete ruce obě.

 

Aby toho nebylo málo, počítejte s „parádním“ důrazem na mikrotransakce, k němuž se vážou veškeré klady i neduhy tohoto modelu. Tím prvním je, že je titul zdarma, jak už to u podobných titulů bývá. Pokud vás ale hra z nějakého důvodu chytne, počítejte s tím, že se bez zlatých vavřínů, které lze pořídit za reálnou měnu, výrazného postupu nedočkáte. Titul je navíc hodně neodladěný a i na iPhonu XS Max „padá“.

Chcete-li si opravdu zazávodit, určitě zkuste jiný titul, v App Store je jich požehnaně. Pokud pak chcete na ovládání maximálně jednoduché závody, doporučujeme o poznání lepší, i když pořád maximálně arkárovou hru Asphalt 9: Legends. Hovoří pro ni i hodnocení, které je 4,7 hvězd oproti 2,2 hvězdám u této novinky.

Project CARS GO stáhnete zdarma zde

Crash Bandicoot: On the Run!

Populární postava Crashe už má v App Store o poznání lepší hodnocení, a to konkrétně 4,7 hvězd. Zde se nicméně už dopředu vědělo, jak bude hra vypadat a co od ní očekávat. Jedná se tedy o klasickou běhací arkádu, ve které se musíte po předem určené cestě vyhýbat různým předmětům a jiné zase sbírat. Je to tedy typický klon hry Lara Croft: Relic Run a jí podobným, jen s danou tematikou.

Celé je to tak především o postřehu a rychlosti vašich reakcí. Je to ale poměrně milé, a to i díky množství charakterů, možnosti měnit jim skiny a asynchronnímu hraní. Na chvíli vás Crash jistě zabaví, ale ani tady se nejedná o nijak revoluční titul, protože i těchto již najdete v aplikačních obchodech skutečnou spoustu. 

Crash Bandicoot: On the Run! stáhnete zdarma zde

Underdogs

Nejzajímavější titul je tak ten poslední. Underdogs je akční multiplayerová hra, ve které se proti sobě postaví tři hráči z jednoho týmu a tři hráči z druhého. Cílem potom je dotlačit přítomný vozík do nepřátelské základny a naopak zabránit nepřátelům zatlačit jej do té vaší. Je to tedy hodně o kooperaci, protože hrát na své vlastní triko zde nemá žádný smysl.

Hra nabízí mnoho skinů postav a dostupných zbraní. Nechybí ani světové žebříčky, ve kterých se snažíte stoupat výš a výš, abyste dostali lepší odměnu. I tady je ale přítomen freemium model, takže pokud budete chtít prémiový obsah, budete za něho muset utratit virtuální měnu, kterou můžete směnit za tu skutečnou. Ze všech uvedených her má ale tento titul největší potenciál a jistotu úspěchu především díky populárnímu žánru, který kombinuje i RPG prvky. Underdogs tak rozhodně lze doporučit, ale dejte si pozor na to, aby vás nevtáhla až příliš.

Underdogs stáhnete zdarma zde

.