Zavřít reklamu

Někdy vídáme v herním průmyslu podivné kombinace žánrů. Některé dokážou svou existenci patřičně zdůvodnit a můžeme se snad jen pozastavit nad tím, proč takové spojení nikoho jiného nenapadlo již dávno. Jiné však využívají žánrové koktejly spíše k tomu, aby na sebe upoutaly pozornost a přinutily hráče přehlédnout jejich jinak nenápaditý herní design. Do které z těchto dvou kategorií patří novinka Wave Crash ukáže zřejmě až čas. Nejen totiž že originální hra kombinuje dva k sobě tradičně nepasující žánry, navíc má i ambice stát se multiplayerovou stálicí.

Wave Crash kombinuje bojovkový žánr s logickými hádankami. V praxi to vypadá tak, že na každé straně obrazovky stojí bojovník, který pobíhá po různobarevných polích. Vaším úkolem je pak taková políčka přesouvat do stejnobarevných větších útvarů. Ty potom můžete jako vlnu poslat na druhou stranu proti svému soupeři. Ten se může bránit jednoduše tím, že se rychle uklidí z cesty, nebo pomocí své vlastní jednobarevné vlny. Pokud nic z toho však nestihne a vlna ho zasáhne, přichází o jednu řadu svého herního prostoru. Kdo přijde jako první o celou svou polovinu, prohrává hru.

Wave Crash se primárně soustředí na svůj multiplayerový režim, ve kterém můžete ostatní hráče vyzývat buď sólo nebo v bitvách dvou proti dvěma. Všechny triky se však samozřejmě můžete naučit v samostatném singleplayerovém režimu, který sám o sobě nabídne velkou porci obsahu. V něm můžete přijít na kloub speciálním útokům a najít svého oblíbence z deseti dostupných postav. A pokud se vám hra opravdu zalíbí, přichystali si vývojáři i herní mód bez konce.

 Hru Wave Crash můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více