Zavřít reklamu

Jednou z novinek, na kterou se již brzy můžeme těšit, je herní platforma Apple Arcade. Půjde o službu na bázi pravidelného předplatného, která přinese bohatou herní knihovnu hned na několik typů hardwaru od Applu – iPhone, iPad, Mac a Apple TV. Kromě předplatného nebudou hráči platit nic dalšího a hry budou zcela bez reklam. Podle vyjádření Applu nabídne Apple Arcade postupem času více než stovku nových a exkluzivních titulů.

Na jaké tituly se můžeme již brzy těšit?

Where Cards Fall (Snowman and The Game Band)

Where Cards Fall je puzzle hra s příběhem s tématikou „Coming of Age“. Hrdina je typicky nejistý, tápající, emotivní středoškolák, který se na své cestě hrou (a životem) musí utkat s řadou překážek.

The Pathless (Annapurna Interactive & Giant Squid)

The Pathless je mýtická dobrodružná hra o lukostřelci a orlovi. Děj hry je zasazen do prostředí obrovského lesa, plného tajemství, překážek a dobrodružství. Na své cestě budete muset projít lesy, loukami i zasněženou tundrou, a za pomoci hádanek odhalit tajemství ostrova.

Lego Brawls (LEGO & RED Games)

Hra Lego Brawls vznikla ve spolupráci společností LEGO a RED Games. Jak název napovídá, je hra plná barevných kostiček, tvoření a kreativity. Lego Brawls klade velký důraz na týmovou spolupráci.

Hot Lava (Klei Entertainment)

Hráli jste v dětství hru „Podlaha je láva“? Titul Hot Lava vás přenese zpět do bezstarostných let. Čekají vás nejrůznější překážky v různorodém prostředí, a vaším úkolem bude dostat se bezpečně do cíle. Úkol je jasný – nesmíte se dotknout země.

Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm (Cornfox & Bros.)

Děj hry Oceanhorn 2 je zasazen do doby 1000 let před původní hrou Oceanhorn. Ve hře vstoupíte do světa rytířů a tajuplných doupat, plných pokladů. Oceanhorn slibuje dechberoucí grafiku i nové taktické schopnosti, které nadchnou všechny hráče bez rozdílu.

Beyond a Steel Sky (Revolution Software)

Beyond a Steel Sky je dramatický kyberpunkový thriller, který ale nepostrádá ani prvky humoru. V poutavém příběhu vás čekají zajímavé hádanky, a postavy jsou chytře naprogramovány tak, aby co nejlépe a nejvěrněji reagovaly na vaše akce a pomohly vám s vyřešením hádanek.

Saynoara Wild Hearts (Annapurna Interactive & Simogo)

Sayonara Wild Hearts je jakýmsi euforickým hudebním snem o tom, jaké to je být zkrátka skvělý. Ve hře není nouze o jízdu na motorce, skateboardu, taneční souboje, laserové střílečky a řadu dalších svižných akcí v rychlém tempu.

Repair (ustwo games)

Repair patří mezi hry, o kterých Apple zatím nemá žádné bližší informace. Ty by podle vývojářů měly být upřesněny v průběhu tohoto roku.

The Bradwell Conspiracy (Bossa Studios & A Brave Plan)

Hra The Bradwell Conspiracy se odehrává v roce 2026 v době letního slunovratu. Firma Bradwell Electronics oslavuje spuštění iniciativy Clean Water – technologického průlomu,  který má měnit svět. S vývojem událostí ale zjišťujeme, že něco je zde hodně špatně…

HitchHiker (Versus Evil & Mad About Pandas)

Ve hře HitchHiker se stáváte stopařem na podivném  výletě. Nedokážete si ani za nic vzpomenout, kdo vlastně jste a kam míříte. Něco vás připravilo o paměť – ale co a proč? Dávejte na své cestě pozor – poskytne vám nápovědu, která může vést k obnovení vašich vzpomínek.

Spidersaurs (WayForward)

Ani o Spidersaurs zatím nejsou známy žádné podrobnosti, tvůrci nicméně slibují „výbušnou akci“.

UFO on Tape: First Contact (Revolutionary Concepts)

O UFO se toho napovídá hodně. Ale umíte si představit, co byste dělali, kdyby vás při jízdě autem zničehonic překvapilo UFO, sestupující z nebe? Utečete, nebo popadnete svůj iPhone a začnete ho pronásledovat?

Kings of Castle (Frosty Pop)

O hře Kings of Castle zatím nejsou dostupné žádné bližší informace.

LEGO Arthouse (LEGO)

Hra LEGO Arthouse vypráví příběh o hraní jako takovém. Základní myšlenkou je tvrzení, že stárneme jenom proto, že jsme si přestali hrát.  LEGO Arthouse podle tvrzení svých tvůrců spíše než na děti cílí na vyzrálejší uživatelskou základnu.

Down by Bermuda (Yak & Co.)

O hře Down by Bermuda zatím nejsou dostupné žádné bližší informace.

Lifelike (kunabi brother)

O hře Lifelike zatím nejsou dostupné žádné bližší informace.

Enter The Construct (Directive Games Limited)

O hře Enter The Construct zatím nejsou dostupné žádné bližší informace.

Cardpocalypse (Versus Evil & Gambrinous)

Cardpocalypse je karetní single-player hra, ve které hráč určuje, jakými kartami a jak se bude hrát.

The Artful Escape (Beethoven&Dinosaur &Annapurna Interactive)

ATONE: Heart of the Elder Tree (Wildboy Studios)

Hra ATONE je e výpravná 2D dobrodružná hra s mytologickým nádechem. V celkem čtyřech kapitolách je zde převyprávěn příběh Estry a její cesta světem za odhalením pravdy, skrývající se  za smrtí  jejího otce.

Frogger in Toy Town (Konami)

O hře Frogger in  Toy Town zatím nejsou dostupné žádné bližší informace.

Projection: First Light (Blowfish Studios & Shadowplay Studios)

Ve hře Projection: First Light sledujeme dobrodružství Grety, dívky, žijící v mýtickém stínovém světě loutek, a odhalující legendární hrdiny nejrůznějších kultur.

Doomsday Vault (Flightless)

O hře Doomsday Vault zatím nejsou dostupné žádné bližší informace.

Winding Worlds (KO_OP)

Hra Winding  Worlds vypráví příběh Willow, kterou najal zákeřný kosmický had k tomu, aby mu umetla cestičku do života po smrti.

Sneaky Sasquatch (RAC7)

O hře Squeaky Sasquatch zatím nejsou dostupné žádné bližší informace.

Yaga (Versus Evil & Breadcrumbs Interactive)

V RPG hře Yaga hrajete jednorukého kováře Ivana, prokletého neuvěřitelnou smůlou. Ovládá ho car, který mu nakládá nesplnitelné  úkoly, ale také zlá čarodějnice, která ho chce manipulovat, nebo jeho vlastní babička, která mu pro změnu chce za každou cenu najít nevěstu.

Mr. Turtle (Illusion Labs)

O hře Mr. Turtle zatím nejsou dostupné žádné bližší informace.

Monomals (Picomy)

Ve hře Monomals budete v hlubokých vodách lovit ústřední postavičky a vytvářet s jejich pomocí originální hudbu, kterou pak můžete sdílet online.

Overland (Finji)

Ve hře Overland se musíte postarat o skupinku lidí na jejich postapokalyptickém road-tripu napříč spojenými státy. Jedná se o tahovou survival hru, v niž vás čeká řada náročných úkolů, abyste přežili.

No Way Home (SMG Studio)

O hře No Way Home zatím nejsou dostupné žádné bližší informace.

Sonic Racing (SEGA & HARDlight)

O hře Sonic Racing zatím nejsou dostupné žádné bližší informace –  věříme ale, že název hovoří sám za sebe.

Fantasian (Mistwalker)

Ve hře Fantasian budujete zcela nový svět za pomoci ručně vyrobených sérií 3D obrazů.

Little Orpheus (Chinese Room)

O hře Little Orpheus zatím nejsou dostupné žádné bližší informace.

Shantae 5 (WayForward)

O hře Shantae 5 zatím nejsou dostupné žádné bližší informace.

Box Project

O hře Box Project zatím nejsou dostupné žádné bližší informace.

Apple Arcade fb
Zdroj: BusinessInsider

.