Zavřít reklamu

Seznamy všeho druhu jistě čas od času potřebuje tvořit každý z nás. V dnešním díle našeho seriálu o nejlepších iOS aplikacích si představíme několik aplikací, které se hodí pro tvorbu seznamů – ať už se jedná o seznam na nákup, na dovolenou, nebo třeba o seznam úkolů, které musíte v daný den splnit.

Sofa: Downtime Organizer

Sofa: Downtime Organizer je v našem seznamu jedinou aplikací, která není univerzální. Nijak jí to ale neubírá na zajímavosti. Slouží k sestavení seznamu knih, filmů, pořadů, hudebních alb nebo třeba her, které si chcete užít, až na to budete mít čas. Aplikace je opravdu přehledná, nabízí možnost synchronizace přes iCloud i přehled historie o vaší předchozí aktivitě. Seznamy v aplikaci můžete třídit do skupin, přidávat k zápisům podrobnosti a mnoho dalšího.

ToDo

V řadě našich předchozích článků jsme doporučovali aplikaci Wunderlist pro tvorbu seznamů. Ta ale byla v relativně nedávné době nahrazena aplikací ToDo od Microsoftu. Můžete si v ní vytvářet seznamy položek i různých úkolů a podobně jako ve Wunderlistu využít zobrazení Můj den. Aplikace je multiplatformní a nabízí možnost sdílení i spolupráce na seznamech. V Microsoft ToDo můžete vytvářet také opakované termíny splnění a připomenutí, jednotlivé seznamy od sebe můžete barevně odlišit, přidávat k nim poznámky a přílohy do velikosti 25MB. Pokud přecházíte na ToDo z Wunderlistu, bude pro vás možná obtížnější si na tuto aplikaci zvyknout, určitě ale stojí za vyzkoušení.

Todoist

Aplikace Todoist je opakovaně na řadě serverů označována za jeden z nejlepších nástrojů pro tvorbu seznamů. Umožňuje rychlé a snadné vytváření seznamů a jejich následnou správu. V aplikaci si můžete nastavit připomínky a termíny splnění včetně opakovaných termínů. Todoist nabízí možnost sdílení a spolupráce na seznamech a integraci s řadou aplikací, jako je třeba Gmail, Google Kalendář, Slack a další. Seznamům můžete přidělovat priority a sledovat váš pokrok v jejich plnění. Aplikace je multiplatformní s možností synchronizace.

Google Keep

Aplikace Google Keep vám umožní zapisovat, upravovat a sdílet vaše zápisky včetně seznamů všeho druhu. Své záznamy můžete doplňovat o poznámky, fotografie nebo třeba audio soubory a označovat je štítky nebo barvami. Google Keep nabízí možnost vytváření notifikací, automatického přepisu hlasového záznamu, samozřejmostí je také možnost sdílení a spolupráce na záznamech nebo funkce pokročilého vyhledávání.

.