Zavřít reklamu

Není to tak dávno, co společnost Apple zavedla u svého operačního systému macOS striktní rozdělení aplikací Hudba, TV a Podcasty. V dnešním článku vám přineseme hned několik tipů, díky kterým pro vás bude používání Podcastů na Macu ještě lepší.

Deaktivace automatického mazání přehraných epizod

Aplikace Podcasty nabízí skvělou funkci, díky které dochází průběžně k efektivní úspoře úložiště na vašem Macu. Funkce spočívá v automatickém mazání epizod, díky čemuž vám odpadá nutnost procházet epizody a mazat je ručně. Někteří se ale rádi k přehraným epizodám vrací, nebo jim automatické mazání nevyhovuje z jakéhokoliv jiného důvodu. Jak můžete automatické mazání přehraných epizod deaktivovat? Spusťte Podcasty a na nástrojové liště v horní části vašeho Macu klikněte na Podcasty -> Předvolby. V menu, které se vám zobrazí, klikněte v horní části na kartu Pokročilé a zde deaktivujte možnost automatického mazání epizod.

Změna délky přeskakování při přehrávání

Podcasty na Macu vám při přehrávání každé z epizod vždy nabízí možnost přeskočení vpřed nebo zpět o určitý časový úsek. Pokud vám nevyhovuje výchozí nastavení této možnosti, můžete ho snadno změnit. V nástrojové liště v horní části obrazovky vašeho Macu klikněte na Podcasty -> Předvolby. V menu Předvoleb klikněte na kartu Přehrávání a v menu, které se vám zobrazí, navolte počet sekund pro přeskočení vpřed a zpět.

Deaktivace automatického stahování epizod

Zatímco v prvním odstavci tohoto článku jsme si popsali možnosti deaktivace automatického mazání stažených epizod, na tomto místě si přiblížíme deaktivaci automatického stahování epizod. I tentokrát budeme pracovat s Předvolbami, ke kterým se proklikáte z menu Podcasty v nástrojové liště v horní části obrazovky Macu. Tentokrát klikněte na kartu Obecné a v rozbalovacím menu zvolte v sekci Automaticky stahovat epizody možnost Jiné.

Deaktivace synchronizace napříč zařízeními

Nativní Apple Podcasty jsou multiplatformní aplikací, ne každý ale stojí o to, aby se jim jejich podcasty synchronizovaly napříč všemi jejich Apple zařízeními. Pokud o automatickou synchronizaci podcastů z jakýchkoliv důvodů nestojíte, klikněte na nástrojové liště v horní části vašeho Macu na Podcasty -> Předvolby. V menu Předvoleb klikněte na kartu Pokročilé, kde deaktivujete možnost Synchronizovat odběry napříč zařízeními.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více