Zavřít reklamu

Podobně jako na iPhonu či iPadu můžete i na Macu poslouchat podcasty, nastavovat jejich odběry, stahovat jednotlivé epizody a vytvářet vlastní stanice. Pokud již nativní Podcasty používáte na jiném ze svých Apple zařízení (pod stejným Apple ID), veškerý obsah a nastavení se automaticky synchronizuje s Podcasty na Macu. Článek je určen spíše začátečníkům a nezkušeným uživatelům.

Pro poslech jednotlivých epizod spusťte na svém Macu aplikaci Podcasty a na postranním panelu klikněte na kteroukoliv z položek. Zobrazí se vám přehled epizod, u kterých pak stačí jen kliknout na tlačítko Přehrát. Po zahájení přehrávání se vám v horní části okna aplikace objeví panel s ovládacími prvky přehrávání. V tomto panelu můžete pozastavit a opět spustit přehrávání, posouvat se v epizodě o určitý počet vteřin dopředu nebo zpět, případně přejít na určené místo kliknutím na časovou osu. Pokud chcete upravit interval posouvání v epizodě, klikněte na nástrojové liště v horní části obrazovky vašeho Macu na Podcasty -> Předvolby. V okně, které se vám zobrazí, klikněte na kartu Přehrávání, kde pak můžete změnit interval.

Podcasty MacBook
Zdroj: Unsplash

Pokud chcete změnit zvukový výstup pro poslech, klepněte na panelu v horní části na ikonku AirPlay a zvolte, v jakých reproduktorech nebo sluchátkách se má zvuk přehrávat. Pro zobrazení dalších možností práce s epizodou zajeďte kurzorem na panel s přehráváním a počkejte, až se napravo od názvu epizody zobrazí tři tečky. Po kliknutí na ně můžete zvolit, zda epizodu budete sdílet, kopírovat, nahlásit problém, případně vybrat jinou akci.

V Podcastech na Macu si můžete vytvořit také frontu epizod k přehrávání. Vyberte libovolnou epizodu, zajeďte na ni kurzorem a počkejte, až se zobrazí ikonka tří teček. V menu poté zvolte Přehrát jako další, případě Přehrát později. V případě volby Přehrát jako další se epizoda přemístí na začátek seznamu Jako další, v opačném případě ji přesunete na jeho konec. Po kliknutí na ikonku řádků v pravém horním rohu okna aplikace můžete na zobrazeném panelu přetažením měnit pořadí přehrávaných epizod.

Pro stažení epizody k offline poslechu vyhledejte požadovanou epizodu, klikněte na ni pravým tlačítkem a zvolte Stáhnout epizodu. Druhou možností pro stažení je kliknutí na ikonku stažení (oblak s šipkou) napravo od názvu epizody. Pokud chcete nastavit automatické stahování nových epizod, klikněte na nástrojové liště v horní části obrazovky na Podcasty -> Předvolby, a poté aktivujte stahování v kartě Obecné.

V Podcastech na Macu si také můžete jednotlivé pořady seskupit do stanic podle žánru, tématu nebo třeba doby, kdy je posloucháte. Na liště v horní části obrazovky klikněte na Soubor -> Nová stanice. Pojmenujte stanici a uložte ji. Vytvořená epizoda se vám zobrazí na postranním panelu. Klikněte na ni pravým tlačítkem, v menu zvolte Nastavení, a můžete stanici dále upravovat, případně do ní přidávat pořady.

.