Zavřít reklamu

Již nějakou dobu mají uživatelé po celém světě vychutnat si na svých iPhonech zbrusu nový operační systém iOS 14. Ten přináší nové možnosti přizpůsobení iPhonu, nové volby pro zpřístupnění i řadu nových funkcí. V tomto článku vám představíme čtveřici tipů, s jejichž pomocí si můžete svůj iPhone s iOS 14 ještě více vylepšit.

Pohrajte si s plochou

Operační systém iOS 14 nabízí uživatelům mnohem bohatší možnosti práce s plochou. Pokud dlouze stisknete ikonku vybrané aplikace, můžete si všimnout, že přibyla možnost odstranění aplikace pouze z plochy. Aplikace tak bude skrytá, můžete ji ale kdykoliv spustit přes Spotlight nebo v Knihovně aplikací. V iOS 14 můžete také skrývat celé stránky plochy – pokud ji dlouze stisknete a poté klepnete na lištu s tečkami ve spodní části, zobrazí se vám přehled jednotlivých ploch, které můžete snadno skrýt.

Knihovna aplikací

Názory uživatelů na Knihovnu aplikací v iOS 14 se různí. Někteří jsou z ní nadšeni, jiní by ji nejradši ze svého iPhonu nadobro odstranili. Pokud se řadíte do první jmenované skupiny, určitě uvítáte tipy, jak ji využít naplno. Knihovna aplikací se na vašem iPhonu skrývá za poslední stránkou plochy. V její horní části najdete pole pro vyhledávání, hned pod ním se nachází složky s navrženými a naposledy přidanými aplikacemi. Po dlouhém stisku můžete aplikace v Knihovně aplikací upravovat tak, jak jste zvyklí, klepnutím na složku zobrazíte aplikace, které jsou v ní obsažené. Pokud v Knihovně aplikací provedete gesto krátkého potažení po obrazovce směrem dolů, zobrazí se vám abecední přehled všech vašich aplikací.

Poklepání na zadní stranu

Operační systém iOS 14 umožňuje majitelům iPhonů 8 a novějších aktivovat poklepáním na zadní stranu telefonu různé akce. Funkci můžete aktivovat v Nastavení -> Zpřístupnění -> Dotyk, kde stačí klepnout na sekci Klepnutí na zadní stranu. Zde pak můžete snadno nastavit akce pro poklepání a trojí klepnutí. Funkce klepnutí na zadní stranu skvěle spolupracuje i se Zkratkami Siri, což vám v tomto směru dává prakticky neomezené možnosti.

Vylaďte své Memoji

Pokud rádi používáte Memoji, určitě v operačním systému iOS 14 uvítáte možnost více si s nimi pohrát. Nejnovější verze mobilního operačního systému od Applu nabízí uživatelům ještě více možností personalizace Memoji, jako je třeba možnost přidání roušky nebo “stárnutí”. Spusťte aplikaci Zprávy a u libovolné konverzace klepněte na ikonku animoji. Klepněte na ikonku tří teček po levé straně a poté zvolte Upravit. Klepněte na Začít a můžete se pustit do úprav. Roušky najdete v sekci Pokrývka hlavy zcela dole, věk můžete upravit po klepnutí na sekci Hlava, a to hned v horní části menu.

Diskuze k článku

    Líbí se mi, jak se pořad snažíte přesvědčit lidi, že je knihovna aplikaci užitečná a potřebná ???, i když je naprosto k ničemu. Mimo jiné proto, že nelze aplikace přesouvat mezi složkami!!!!
    A poklepáni na zadní stranu je taky diskutabilní!
    Když mate napr. nastaveny printscreen a jste zvykli klepat tužkou o stůl, na kterém leží telefon, tak odpoledne mažete hromadu printscreen z fotek! Jd to moc citlivé!

    Knihovnu appek vyuzivam misto dosavadni slozky „Bordel“, kde jsem me vse nepouzivane nebo pouzivane tak malo, ze jsem to jednou za cas hledal stejne pres Spotlight. Umoznilo mi to mit na plose jen to potrebne, je to dobra vec, ktera nemuze nikomu vadit, kdyz ho nezajima.

celý text

Čtěte více