Zavřít reklamu

iOS 13 je tu s námi necelé dva měsíce a někteří již začínají nahlížet do budoucna, co všechno by nám mohl přinést jeho nástupce. Byť by mnozí jistě uvítali, aby chystaný iOS 14 přinesl zejména optimalizace, je více méně jasné, že se dočkáme i několika novinek. Nejnovější koncept z dílny YouTubera the Hacker 34 nám dává první pohled na to, v jakých oblastech by Apple mohl svůj systém pro iPhone vylepšit.

Bývalo vždy pravidlem, že funkce vyzdvižené v rámci konceptů iOS vždy zůstávaly pouze nenaplněnou tužbou fanoušků. Až letos Apple vyslyšel své uživatele a v rámci iOS 13 představil Dark Mode. I když se později ukázalo, že tmavé prostředí citelně šetří baterii na iPhonech s OLED displeji, tak Apple tuto přednost nikterak nezmínil a Dark Mode nabídl zkrátka jen jako alternativní volbu pro zobrazení uživatelského rozhraní.

Je proto možné, že podobně se Apple zachová i při vývoji iOS 14 a do systému přidá funkce, po kterých uživatelé už dlouho volají. Jednou z nich je například také always-on displej, kterým mimo jiné nově disponují Apple Watch Series 5 a jeho obdobu by tudíž společnost mohla přidat také do iPhonů.

A právě to, jak by always-on na displejích jablečných telefonů mohl vypadat, ukazuje nejnovější koncept iOS 14. Jeho autor také navrhl nové rozhraní pro příchozí hovory, které by se zobrazovalo pouze u horního okraje displeje, nebo jak by na iPhonech mohla fungovat funkce Split-View (dvě aplikace na displeji vedle sebe). Kromě toho se ukazuje i sekce pro volbu výchozích aplikací a plně přizpůsobitelná plocha, která by umožnila rozmístit ikony dle libosti.

Je otázkou, zda se některé z těchto funkcí skutečně do iOS 14 dostanou. Avšak u již zmiňovaného always-on displeje jistá pravděpodobnost skutečně existuje. Nejenom, že Apple tuto funkci již nabízí u svých chytrých hodinek, ale právě OLED displeje ve všech posledních vlajkových modelech počínaje iPhonem X jí jsou čité na míru s minimální dopadem na výdrž baterie.

iOS 14 koncept
.