Zavřít reklamu
iWant

4 vylepšení, která by slušela aplikaci Mail pro iOS

iWant

Používáte ve svém iOS zařízení nativní aplikaci Mail? Někteří na ni nedají dopustit, jiní naopak raději dali přednost aplikacím přímo od poskytovatele jejich e-mailové schránky (Gmail), nebo používají jiné oblíbené klienty, jako je například Spark, Outlook nebo Airmail. Proč ale tak vysoké procento uživatelů upřednostňuje software třetích stran před nativní aplikací? V redakci 9to5Mac se zamysleli nad tím, co by mohlo Mail vylepšit a podle našeho mínění se jedná o výčet, kterým by se měl Apple inspirovat.

Rozhodně se nedá říci, že by nativní e-mailový klient pro iOS zařízení byl vyloženě špatný a k ničemu. Má příjemné, vyhovující uživatelské rozhraní, je poměrně spolehlivý a nabízí dostatek funkcí. Dokonce se najde určité množství uživatelů, kteří iOS Mailu dávají přednost před aplikacemi třetích stran, a to i přesto, že u něj některé funkce postrádají.

Přestože si spousta uživatelů na design aplikace Mail pro iOS zvykla, jiní volají po jeho výrazném přepracování. Správně promyšlená designová aktualizace nebývá na škodu, na druhou stranu by se za jednu z hlavních výhod Mailu dal považovat právě její design, který je již dlouhou dobu neměnný a uživatelé se tak v aplikaci mohou snadno a rychle orientovat prakticky poslepu. Co by ale Mailu opravdu prospělo?

Možnost sdílení jednotlivých zpráv

Funkce sdílení v Mailu pro iOS sice funguje, v současné chvíli je ale omezená pouze na přílohy, nikoliv na zprávy jako takové. Jaké výhody by přineslo přidání tlačítka pro sdílení přímo do těla e-mailu? Text dané zprávy by pak bylo teoreticky možné bez problémů „překlopit“ do aplikace Poznámky, Připomínky, nebo do aplikací, sloužících ke správě úkolů, případně uložit v PDF formátu.

Selektivní „uspání“

Každý z nás dostává denně spoustu e-mailů. Zprávy od rodiny a přátel, pracovní e-maily, automaticky zasílané e-maily, newslettery… Každý z nás se ale také denodenně dostává do situací, kdy si příchozí e-mail nemůže zrovna přečíst – natož na něj odpovědět – a takové zprávy pak často upadají v zapomnění. Mailu pro iOS by určitě prospěla specifická složka, do níž by se vybrané druhy zpráv potichu ukládaly v závislosti na poloze nebo čase. Upozornění na zprávy od členů rodiny by vám tak chodilo třeba pouze tehdy, když jste doma, a jen mezi šestou a devátou hodinou večerní.

Odložené odeslání

Určitě se vám někdy stalo, že se vám podařilo vytvořit skvělý pracovní e-mail, který se ale týkal záležitosti, jež se bude řešit až o týden později. Možná své plánování odvádíte do extrému a e-mailová blahopřání byste si chtěli připravit s dostatečným předstihem. Důvodů, proč zavést funkci odloženého odeslání, je více než dost – už jen proto by Apple mohl tuto funkci v Mailu pro iOS aktivovat.

Plánovaná synchronizace

Jak by to vypadalo, kdyby Apple zavedl u Mailu pro iOS možnost plánované synchronizace? K synchronizaci vaší e-mailové schránky by docházelo pouze v době, kterou si vy sami určíte, takže například u pracovních e-mailů byste přes víkend nebo v době dovolené mohli synchronizaci zcela vypnout. To je sice v současné době možné řešit zapnutím režimu „Nerušit“, nastavením manuální synchronizace nebo dočasným vypnutím schránky, tato řešení mají ale svá značná proti.

Používáte Mail pro iOS, nebo aplikaci třetí strany? Co vás k takovému rozhodnutí vedlo a v čem by se podle vás mohl iOS Mail zlepšit?