Zavřít reklamu
iWant

Apple radí, jak používat Apple Pencil v poznámkách a jak spravovat několik mailů současně

iWant

Společnost Apple se v posledních dnech soustředí na nově představené iPady. Včera jsme psali o první várce instruktážních videích, na kterých jsou některé funkce předvedeny. V noci na dnešek se na YouTube kanále společnosti Apple objevily další dva spoty a v hlavní roli je opět nový iPad. Přidáním podpory pro Apple Pencil významně rozšířilo možnosti nového tabletu a Apple se tak snaží novým majitelům ukázat, co všechno si mohou se svým novým iPadem dovolit. Tentokrát jde o kreslení v poznámkovém bloku a spravování několika mailových zpráv najednou.

První video se týká používání Apple Pencil v poznámkovém bloku. Ve videu je předvedeno, jak je možné nastavovat a posouvat prostory pro kreslení tak, aby byly přesně na svých místech. iPad psaný text rozezná a je tedy možné jej klasicky vyhledat tak, jako hledáte v běžných poznámkách. Kreslení do bloku je velmi snadné. Stačí hrotem Apple Pencil poklepat na místo, kde chcete začít. Poté již jen upravujete velikost pole pro kreslení.

Druhý mininávod potěší především ty, co mají ve svém iPadu několik velmi aktivních e-mailových účtů. iPad umožňuje spravování několika rozepsaných mailů najednou a to velice podobným způsobem, jako funguje systém záložek v prohlížeči safari. Stačí mít otevřený nějaký e-mail, stáhnout ho skrze interaktivní lištu směrem dolů a následně si otevřít další. Takto je možné postupovat několikrát, všechny otevřené/rozepsané maily jsou pak dostupné skrze jakési „multitasking okno“.

Zdroj: YouTube