Zavřít reklamu

Tisková zpráva: Dejte sbohem mapám, průvodcům i bloudění. Cestování díky mobilním aplikacím nikdy nebylo jednodušší. Seznamte se s pěticí těch nejlepších, které se stanou vaším parťákem na cestách po Evropě i na druhé straně zeměkoule.

Zdroj: Unsplash

Naplánují za vás trasu, vypočítají cenu jízdného nebo najdou nejlepší restauraci v okolí. Cestovatelské aplikace dělají objevování neznámých krajin jednodušší a bez nepříjemností. Před každou cestou se ale ujistěte, že s sebou máte nabitou powerbanku pro případy, kdy vás zklame baterka. 

1. TripAdvisor

Tripadvisor je naprostá nutnost, ať už jedete do Austrálie nebo do Beskyd. Srovnání cestovního pojištění tady sice nenajdete, s aplikací ale máte v kapse nekonečné množství cestovatelských tipů na výlety, hodnocení ubytování i restaurací v okolí. To vše zabalené do přehledného designu a intuitivního ovládání.   

2. Citymapper 

Citymapper oceníte v každém větším městě. Zachrání vás před výlukou v jízdních řádech, blouděním i zbytečnou zajížďkou. Aplikace nabízí podrobné informace o spojích i dopravních prostředcích a zároveň vám ukáže, na kolik vás cesta vyjde. Vybraná místa si navíc můžete uložit nebo sdílet přátelům, kteří se do destinace teprve chystají.  

3. WiFox

Zpožděný let a vy trčíte na letišti bez internetu? S WiFox bude nuda v odletových halách o poznání snesitelnější. Tato aplikace totiž sbírá a neustále aktualizuje hesla W-Fi sítí na letištích po celém světě. Mapa samozřejmě funguje v offline verzi, takže až příště někde uvíznete, stačí najít konkrétní letiště a WiFox vám ukáže název i heslo k zamknuté Wi-Fi. 

4. Rome2rio

Často plánujete výlety na poslední chvíli? S aplikací Rome2rio vymyslíte okružní jízdu po celé lokalitě za pár minut. Nabídne vám rychlou představu, jak se v dané destinaci dostat z bodu A do bodu B, ukáže vám nejlepší možnosti dopravy, cenu jízdného i kolik času cesta zabere.  

5. Google maps offline

Google maps je nejdůležitější appka vůbec, a to nejen pro cestovatele. Neztrácejte čas blouděním spletitými uličkami a hledáním. Tahle aplikace vám pomůže s navigací, plánováním trasy i vyhledáváním dopravních spojů. Google maps navíc bezvadně pracují i offline, stačí si jen na Wi-Fi dopředu stáhnout vybranou oblast. 

Bonus na závěr

Worldee

Worldee vám pomůže nejen uchovávat vzpomínky z cest, ale taky sbírat inspiraci od ostatních cestovatelů a plánovat nová dobrodružství. Na osobním profilu se vám automaticky vybarvuje světová mapa a nahlédnout můžete i do dalších cestovatelských statistik.

Aplikaci můžete stáhnout zde

Diskuze k článku

Diskuze není pro tento článek otevřena.

Čtěte více