Zavřít reklamu

Přestože Apple Watch slouží především pro fitness a zdravotní účely, můžete na nich hrát i hry. Řada iOS her nabízí svou variantu pro operační systém watchOS, na své si přijdou dokonce i příznivci módní značky Hermès. Představu o tom, jak budou hry na displeji chytrých hodinek od Applu vypadat, si ale někteří mohli udělat několik měsíců před tím, než se jejich první generace dostala na pulty prodejen.

Stalo se tak díky tomu, že společnost Apple zpřístupnila své WatchKit API také vývojářům aplikací třetích stran. Jeden z nich – herní společnost NimbleBit – přišel s virtuální maketou své vznikající jednoduché slovní hry s názvem Letterpad. Snímky hry na obrazovce chytrých hodinek od Applu obletěly svět a uživatelé náhle zatoužili hrát hry i na svém zápěsti.

Uvedení Apple Watch rozpoutalo u mnohých iOS vývojářů doslova zlatou horečku, a téměř všichni chtěli své produkty dostat také do prostředí operačního systému watchOS. Všichni chtěli, aby uživatelé měli možnost stáhnout si watchOS verze svých oblíbených aplikací už ve chvíli, kdy své hodinky poprvé vybalí z krabice a zprovozní.

Apple své WatchKit API pro Apple Watch vydal spolu s operačním systémem iOS 8.2 v listopadu, a spolu s jeho vydáním spustil také webovou stránku, věnovanou nástroji WatchKit. Na ní mohli vývojáři najít vše, co pro budování watchOS aplikací potřebovali, a to včetně instruktážních videí.

Přinést hry na displeje Apple Watch bylo pro mnohé vývojáře samozřejmým krokem, stejně jako pro řadu uživatelů byly hry mezi prvními položkami, které si do svých nových hodinek stáhli. Ve svých dřevních dobách byl iOS App Store pro mnohé herní vývojáře skutečně zlatým dolem – osmadvacetiletý programátor jménem Steve Demeter si díky hře Trism přišel během pár měsíců na 250 tisíc dolarů, hra iShoot vynesla svým tvůrcům dokonce 600 tisíc dolarů během jediného měsíce. U Apple Watch ale byla jedna zdánlivá překážka – velikost displeje.

Tvůrci Letterpad si s tímto omezením poradili vcelku bravurně – vytvořili jednoduchou mřížku pro devět písmen, a hráči ve hře museli sestavovat slova na specifické téma. Minimalistická verze hry Letterpad poskytla zároveň mnoha vývojářům inspiraci i naději, že jejich hry uspějí i v prostředí operačního systému watchOS.

Jistě se i dnes najdou uživatelé, kteří si rádi zkrátí čas hraním her na displeji svých Apple Watch, příliš mnoho jich ale není. Hry si zkrátka nakonec svou cestu do watchOS nikdy pořádně nenašly. Je to v jistých ohledech logické – Apple Watch nebyly navrženy pro neustálou interakci uživatele s hodinkami, spíše naopak – měly šetřit čas a zkrátit dobu, kterou uživatelé stráví zíráním na displej.

Hrajete hry na Apple Watch? Které jste si nejvíce oblíbili?

Letter Pad na Apple Watch
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Zdroj: Cult of Mac

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více