Zavřít reklamu

Počítače od Applu fungují po většinu času naprosto bezproblémově, a obvykle nevyžadují žádnou intenzivnější kontrolu ze strany uživatele. Mohou ale nastat situace, které tuto kontrolu vyžadují. V dnešním článku si ukážeme pětici aplikací, které vám pomohou s kontrolou a správou systémových prostředků na vašem Macu.

iStat Menus

Aplikaci iStat Menus často zmińujeme v našich tipech na aplikace. Spousta z nás totiž má s tímto nástrojem osobní pozitivní zkušenost. iStat Menus je aplikace, jejíž ikonka se po instalaci usídlí na liště v horní části obrazovky Macu. Po kliknutí můžete pak snadno získat přehled o celé řadě parametrů, souvisejících se systémovými prostředky vašeho počítače – o baterii MacBooku, výkonu procesoru, míře vytížení hardwaru, ale třeba také o připojeném hardwaru.

Aplikaci iStat Menus stáhnete bezplatně zde.

iStatistica

Aplikaci iStatistica by v jistém směru šlo označit za pokročilý Monitor aktivity. Za relativně nízkou cenu získáte výkonný a spolehlivý nástroj, s jehož pomocí můžete efektivně sledovat systémové prostředky na vašem Macu. iStatistica vám poskytne podrobné informace o baterii vašeho počítače, stejně jako o paměti, procesoru, discích, ale třeba také o aplikacích. Aplikace iStatistica nabízí také možnost sledování vybraných parametrů prostřednictvím widgetů v Ovládacím centru vašeho Macu.

Aplikaci iStatistica stáhnete za 149 korun zde.

XRG for Mac

Pokud chcete ke sledování systémových prostředků na vašem Macu využít pro začátek spíše nějakou opravdu bezplatnou aplikaci, bude pro vás skvělou volbou XRG for Mac. Tento open-source nástroj vám umožní sledovat aktivitu CPU vašeho počítače, stejně jako aktivitu sítě, disku, stav baterie, míru využití paměti a celou řadu dalších důležitých parametrů. Příjemným bonusem je pak možnost sledování aktuálního počasí nebo akciového trhu.

Aplikaci XRG for Mac stáhnete bezplatně zde.

TG Pro

Aplikace s názvem TG Pro vám pomůže sledovat teplotu, ovládat případné chlazení vašeho Macu, a můžete ji využít také k efektivní a užitečné diagnostice. TG Pro dokáže sledovat váš systém včetně procesoru, paměti, grafických prostředků, baterie a spousty dalšího a nabízí také podporu pro Macy s procesory Apple Silicon stejně jako zpětnou kompatibilitu se staršími verzemi macOS včetně El Capitan.

Aplikaci TG Pro stáhnete bezplatně zde.

Monitor aktivity

Operační systém macOS nabízí kvalitní nativní nástroj ke sledování systémových prostředků vašeho Macu. Pokud vás tedy neoslovila žádná z výše uvedených aplikací, můžete se jednoduše zkusit spolehnout na nativní Monitor aktivity. Jeho ovládání a sledování systémových prostředků jeho prostřednictvím je velice snadné, využít můžete také některý z tipů, které jsme zmínili v jednom z našich starších článků.

.