Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi majitele Macu s některou z novějších verzí operačního systému macOS, určitě víte, že na vašem jablečném počítači můžete podobně jako na iPhonu využívat také zkratky. Zkratky na Macu vám v mnoha případech mohou usnadnit a urychlit práci. V dnešním článku vám představíme pět zkratek pro Mac, které určitě využijete.

Ukončit všechny aplikace

Pokud chcete na Macu okamžitě vynutit ukončení aplikací, můžete se k tomuto kroku proklikat přes Apple menu -> vynutit ukončení. S příchodem zkratek pro macOS ale uživatelé získali možnost ukončit všechny aplikace jedním kliknutím – stačí použít zkratku s názvem Force Close Apps.

Zkratku Force Close Apps stáhnete zde.

Split Screen Business

Operační systém macOS již nějakou dobu nabízí možnost účinně rozdělit obrazovku mezi dvě různé aplikace, ve kterých poté můžete přehledně a efektivně pracovat. S rychlým a snadným přepnutím do režimu Split Screen vám může skvěle pomoci zkratka s názvem Split Screen Business, která se vás po svém spuštění jednoduše zeptá, mezi které aplikace chcete rozdělit obrazovku vašeho Macu a postará se o vše potřebné.

Zkratku Split Screen Business stáhnete zde.

Turn Text Into Audio

Název zkratky Turn Text Into Audio jistě dostatečně hovoří sám za sebe. Turn Text into Audio je užitečná zkratka, s jejíž pomocí můžete během chvilky převést vybraný text na obrazovce vašeho Macu na zvuk. Stačí text zkrátka jen zkopírovat, spustit zkratku, a následně vložit vámi zkopírovaný text do dialogového okna zkratky.

Zkratku Turn Text Into Audio stáhnete zde.

Network Tool

Pokud vám z jakéhokoliv důvodu nevyhovují žádné jiné nástroje pro měření rychlosti internetu na Macu a pro zjišťování údajů, souvisejících s vaším síťovým připojením, můžete vyzkoušet zkratku s názvem Network Tool. S pomocí této zkratky můžete změřit rychlost vašeho internetu, najít svou lokaci na mapě podle vaší IP adresy, zobrazit informace o vašem připojení a spoustu dalšího.

Zkratku Network Tool stáhnete zde.

Stop Distractions

Potřebujete se po určitou dobu opravdu, ale opravdu soustředit na práci na vašem Macu? Pro tyto účely můžete vyzkoušet zkratku s všeříkajícím názvem Stop Distractions. Tato zkratka vám po svém spuštění povolí přístup pouze k hrstce vámi vybraných aplikací, které potřebujete pro práci či studium, a souběžně s tím také aktivuje na vašem Macu režim Soustředění.

Zkratku Stop Distractions stáhnete zde.

.