Zavřít reklamu

Používáte na svém iPhonu jako primární internetový prohlížeč nativní Safari? Někomu prohlížeč od Applu může vyhovovat, najdou se ale i tací, kteří se po určité době začnou poohlížet po jiné alternativně. V dnešním článku vám představíme pět důvodů, které vás možná inspirují k výměně Safari za prohlížeč Opera Touch.

Je nová a zároveň ozkoušená

Opera není ve světě iOS žádným nováčkem. Zhruba v době příchodu iPhonů XS, XS Max a XR ale tvůrci tohoto prohlížeče přišli se zbrusu novou verzí, která nese název Opera Touch. Nová verze Opery pro iPhone se může pochlubit novým a vylepšeným uživatelským rozhraním, které se umí dokonale přizpůsobit displejům všech modelů současných iPhonů.

Opera Touch skvěle běží i na loňských iPhonech:

Je bezpečná

Tvůrci Opery Touch udělali vše pro to, aby uživatelům mohli zaručit maximální bezpečí a ochranu soukromí. Opera Touch pro iOS skvěle spolupracuje s integrovaným nástrojem jménem Apple Intelligent Tracking Prevention za účelem blokování sledovacích nástrojů třetích stran. Zmíněný prohlížeč samozřejmě nabízí také anonymní režim prohlížení a funkci s názvem Cryptojacking Protection, která vás chrání před zneužitím vašeho zařízení někým jiným. Zapomenout nesmíme ani na další funkci, která vaše mobilní zařízení chrání před přehřátím nebo nadměrnou spotřebou baterie v průběhu prohlížení webu.

Účinně blokuje reklamu

Jestliže používáte Safari a nestojíte o žádnou reklamu, tak si musíte nainstalovat některý z blokátorů obsahu třetích stran. U Opery Touch ale tato „povinnost“ některých uživatelů zcela odpadá. Blokování reklam v Opera Touch je přímo integrované a nutno podotknout, že funguje bravurně. Při prohlížení Safari jste si navíc dost možná všimli, že některé weby blokátory obsahu ignorují (občas se tak děje například v případě YouTube) – u Opery Touch máte jistotu, že integrovaný blokátor obsahu bude fungovat opravdu za všech okolností.

Je přizpůsobitelná

Při procházení webu v prohlížeči Opera Touch záleží zcela na vás, jaký vzhled vašemu prohlížeči propůjčíte. Pokud klepnete na ikonku „O“ v pravém dolním rohu, můžete automaticky nastavit zobrazování webů ve verzi pro stolní počítače. Nechybí mimo jiné ani tmavý režim – ten si můžete nastavit tak, že vpravo dole klepnete na ikonku „O“, a poté se přesunete do Nastavení -> Téma. Zde už si můžete zvolit způsob přepínání mezi tmavým a světlým režimem.

Nenabízí zdaleka jen prohlížeč a je multiplatformní

Součástí prohlížeče Opera Touch pro iPhone je také kryptopeněženka. Pro její zobrazení klepněte vpravo dole na ikonku „O“, a poté zvolte Nastavení. Nyní ve střední části displeje klepněte v sekci Kryptopeněženka na Aktivovat, čímž můžete začít operovat i s kryptoměnami. Opera Touch nabízí také skvělou synchronizaci s vaším počítačem – stačí klepnout vpravo dole na „O“, zvolit možnost Můj flow, a poté klepnout na Připojit počítač. V tomto případě je třeba, abyste zároveň měli spuštěnou Operu na svém počítači, kde klepněte na ikonku šipky vpravo nahoře. Poté naskenujte QR kód z monitoru vašeho Macu a je hotovo. Funkci Můj flow můžete používat k přeposílání poznámek, videí a dalšího obsahu z iPhonu na váš počítač.

Opera Touch stáhnete zde

.