Zavřít reklamu
iWant

Trik: Nastavte si u starších modelů iPhonů větší přesnost Touch ID

iWant

Pokud jste i doposud vydrželi se starším iPhonem, mezi které už patří například iPhone 5S a nebo iPhone 6, občas se můžete setkat s tím, že vaše Touch ID selhává častěji, než byste chtěli. Zařízení poté neodemknete a musíte zadávat kód a nebo neprovedete platbu v App Store. Nové iPhony už mají novější generaci systému Touch ID, tudíž se s tímto problémem u novějších modelů setkáte jen zřídka, u starších ale tento trik zcela jistě uvítáte. Pojďme se podívat, jak na to.

Jak nastavit větší přesnost Touch ID

Postup k provedení tohoto triku je jednodušší, než by se ze začátku mohlo zdát:

  • Otevřeme Nastavení
  • Zde sjedeme níže a rozklikneme kolonku Touch ID a kódový zámek
  • Volbu potvrdíme naším kódem
  • Poté klikneme na Přidat otisk
  • Přidáme ten samý prst podruhé – například chceme, abychom měli větší přesnost na pravém ukazováčku. Naskenujeme si tedy pravý ukazováček a pojmenujeme ho „Pravý ukazováček 1“. Poté uděláme to samé a druhý otisk pojmenujeme „Pravý ukazováček 2“.

Po provedení tohoto nastavení byste už neměli mít problém s tím, abyste své zařízení neodemkli. Většinou se také stává, že Touch ID váš otisk nerozezná v případě, kdy máte vlhké prsty – například po sprše. Zkuste si v nastavení naskenovat i tento vlhký prst a poté by neměl být problém zařízení odemknout i po sprše. Samozřejmě, největším faktorem je to, aby byla plocha Touch ID čistá.