Zavřít reklamu

Spolu s koncem dalšího týdne vám na stránkách Jablíčkáře přinášíme tipy na novinky z programové nabídky streamovací služby HBO Max. Tentokrát vás čeká například hudební romantika Once, svěrákovský Tmavomodrý svět nebo třeba dojemný Psí rok.

Once

Once je současný muzikál, který se odehrává se v irském Dublinu. Vypráví příběh o pouličním hudebníkovi a emigrantce, kteří se do sebe zamilují v týdnu nabitém událostmi, kdy píšou, zkouší a nahrávají řadu písní…

Tmavomodrý svět

Válečné drama i milostný příběh o přátelství, hrdinství a obětech i láskách českých stíhačů ve službách RAF za 2. světové války. Film Jana Svěráka je komorním lidským dramatem, odehrávajícím se na napínavém historickém pozadí.

Mé srdce pohřběte u Wounded Knee

Pozoruhodný film vypráví o tragickém údělu původních obyvatel Ameriky na osudu tří postav – mladého Siouxe, který se přizpůsobil světu bílých, amerického senátora a indiánského náčelníka Sedícího býka, jehož kmen je zmasakrován.

Psí rok

Jeff Bridges ztělesňuje v tomto komediálním dramatu spisovatele, který prožívá krizi středního věku – není schopen psát a utekla mu žena. Život mu však obrátí vzhůru nohama pes, jehož přijme do své opuštěné domácnosti…

Zvrhlost

V 90. letech 20. století byli dva bratři v Brazílii obviněni z brutálních vražd. Seržant Téo si uvědomí, že odsouzení ze strany médií, policie i místních obyvatel jsou v zásadě rasistická, a přinejmenším u jednoho z nich zpochybňuje oprávněnost trestu.

 

.