Zavřít reklamu

Dnešním návodem si ukážeme, jak dálkově ovládat YouTube pomocí Apple Remote ovladače a aplikace Web Remote, což určitě ocení línější uživatelé či YouTube fanoušci.

Aplikace je bohužel placená – v současné době stojí 5 $, ale můžete ji na 15 dní zdarma vyzkoušet. Po spuštění máte na výběr ze dvou “nabídek” – Home a Sites. Home obsahuje různé novinky, např. vybrané články z Web Remote blogu. Sites zobrazuje, na jaké webové stránky se dá tato aplikace použít (YouTube, AudioBox.fm) a také ovládání nebo-li co vyvolá stisknutí tlačítek na Apple Remote ovladači. Pokud chcete, můžete i vývojářům navrhnout ke zpracování vaši oblíbenou webovou stránku, kterou byste rádi dálkově ovládali.

Budeme potřebovat:

  • Aplikaci Web Remote
  • Apple Remote dálkový ovladač
  • Mac

Postup:

  1. Ze stránky http://www.webremoteapp.com/ stáhněte a nainstalujte aplikaci Web Remote .
  2. Spusťte Web Remote.
  3. Otevřete YouTube.com a pusťte si nějaké video. Nyní vemte do ruky ovladač Apple Remote. Pomocí jednotlivých tlačítek video přetáčejte, stopněte, pusťte, vyvolejte nabídku menu. V menu si můžete nastavit kvalitu přehrávaného videa, pustit některé z related videí nebo prohlížet další nahrávky od uživatele, který přidal video.

Pokud jste v návodu něčemu nerozuměli, zeptejte se v komentářích. Nebo si můžete prohlédnout v článku obsažené video přímo od vývojářů aplikace, ve kterém vám názorně ukáží, jak se Web Remote používá.

Jestli splňujete požadavky pro tento návod a líbil se vám, určitě jej vyzkoušejte. 15 dní, během kterých nebudete muset vstávat z gauče kvůli puštění videa, máte zdarma.

.